Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mord na Placu Trzech Krzyży

Marek Romański

Mord na Placu Trzech Krzyży

8.0

(3 oceny) wspólnie z

29,90

 

Warszawa, lata 20. XX w. Właściciel domu handlowego Leopold Mueckenbrun znika w tajemniczych okolicznościach na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Sprawę prowadzi komisarz Lednicki. Do poszukiwań zaangażowany zostaje amerykański detektyw Allenby, który prowadzi sieć znanych biur detektywistycznych na całym świecie. Pomaga mu Chaimek Gold, młody Żyd, zatrudniony przez Mueckenbruna i podkochujący się w jego córce. Jednym z pierwszych podejrzanych jest Karol Mueckenbrun, syn zaginionego, typowy niebieski ptak.

Fragment książki:
"Mueckenbrun skierował się pod dom oznaczony numerem 3 na placu Trzech Krzyży i począł chodzić tam i z powrotem, oczekując godziny jedenastej. Każda minuta zbliżała go do decydującego momentu jego życia, a minuty te wlokły się niesłychanie wolno. Leopold Mueckenbrun śledził błyszczącym gorączką wzrokiem każde auto przemykające przez plac Trzech Krzyży. Z ulgą myślał o tym, iż niezadługo zrzuci z siebie ów przykry ciężar czegoś nieznanego, który gniótł go od kilku miesięcy. [...]
Równocześnie z ostatnim uderzeniem zegara od strony ulicy Brackiej nadjechała taksówka, która stanęła przed domem numer 3.
Drzwi taksówki otworzyły się, lecz nikt z niej nie wysiadł.
Leopold Mueckenbrun zrozumiał, że moment decydujący nadszedł..."

Ciekawe Miejsca
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-09-19

ISBN: 978-83-660-2230-0

Liczba stron: 186

Format: 11.8x20.0

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...