Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Morderstwa w Kingfisher Hill

Sophie Hannah

Morderstwa w Kingfisher Hill

6.3

(123 ocen) wspólnie z

24,31

 

Najbłyskotliwszy detektyw świata, Herkules Poirot - legendarny bohater Morderstwa w Orient Expressie oraz Śmierci na Nilu Agathy Christie - powraca, by rozwiązać kolejną skomplikowaną zagadkę.
Tym razem Herkules Poirot wybiera się luksusowym autokarem z Londynu do majątku Kingfisher Hill. Richard Devonport zaprosił go, bo chciałby udowodnić, że jego narzeczona, Helen, nie zamordowała jego brata, Franka. Zaproszenie wiąże się jednak z pewnym dziwnym warunkiem: Poirot nie może wyjawić prawdziwego powodu swojej wizyty nikomu z domowników..
Podczas podróży autokarem jedna z pasażerek, wyraźnie wzburzona, żąda, by pojazd zatrzymano, bo koniecznie musi wysiąść. Kobieta twierdzi, że jeśli zostanie na swoim miejscu, padnie ofiarą morderstwa. Udaje się jednak zaaranżować szybką zamianę miejsc i dalsza podróż przebiega już bez komplikacji. Poirot ma jednak złe przeczucia. Jego obawy potwierdzają się, kiedy w domu państwa Devonport pojawiają się zwłoki. W zostawionym przy nich liściku jest mowa o „siedzeniu, którego nie trzeba było zajmować”.

Czy nowe morderstwo w połączeniu z osobliwym incydentem w autokarze stanowi wskazówkę, która pomoże rozwiązać zagadkę śmierci Franka Devonporta? I czy Poirot zdoła odkryć prawdziwego mordercę na czas, by ocalić niewinną kobietę przed szubienicą?

Dolnośląskie
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-271-6031-7

Tytuł oryginalny: The Killings at Kingfisher Hill

Liczba stron: 272

Format: 15.0x22.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...