Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Motywacja Perspektywa Biologiczna, psychologiczna i środowiskowa

Motywacja Perspektywa Biologiczna, psychologiczna i środowiskowa

120,73

 

Motywacja to przystępne wprowadzenie do motywacji i emocji, łączące badania klasyczne z tymi współczesnymi. Autor sięga po liczne przykłady z życia, by zainteresować uczących się oraz ożywić często trudne, teoretyczne koncepcje. Zrozumienie i stosowanie opisanych zasad motywacji pozwoli nie tylko wejrzeć w to, co motywuje nasze zachowanie, ale także dowiedzieć się, jak za pomocą wyznaczania celów zainicjować u siebie zmianę. Autor przyjmuje ewolucyjne podejście do badania motywacyjnych efektów relacji międzyludzkich, preferencji żywieniowych, strachu, muzyki i emocji, jednocześnie rozważając ważną rolę cech osobowości i potrzeb psychologicznych w rozumieniu rozmaitych motywacji. Uwzględnia również motywację w zachowaniach kompulsyjnych towarzyszących uzależnieniom od substancji, hazardu, gier internetowych i obsesyjnych ćwiczeń fizycznych. Wszystko to sprawia, że publikacja zapewnia naprawdę kompleksowy przegląd biologicznych, psychologicznych i środowiskowych źródeł motywacji.
To lektura obowiązkowa dla wszystkich studentów spotykających się w trakcie edukacji z problematyką motywacji. Lambert Deckers jest nie tylko znakomitym specjalistą w obszarze motywacji, ale i świetnym, bardzo doświadczonym dydaktykiem (na swoim Uniwersytecie wykładał zagadnienia motywacji nieprzerwanie przez czterdzieści lat !). Pozwala mu to przedstawiać poszczególne, często bardzo złożone problemy w sposób zarówno wielce kompetentny, jak i niezwykle przystępny. Przedstawiając kolejno poszczególne zagadnienia dotyczące motywacji, autor używa swoistej triady narracyjnej – odwołuje się do mechanizmów biologicznych, psychologicznych i środowiskowych, uruchamiających i podtrzymujących rozmaite stany motywacyjne. Te ostatnie zaś nie są w ujęciu Autora czymś abstrakcyjnym („bytem samym w sobie”), ale fenomenem wywołującym specyficzne reakcje behawioralne, afektywne i poznawcze. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że wydanie tej książki po polsku jest nadzwyczaj pożądane. Powody są co najmniej dwa. Pierwszy to wysoka jakość książki i jej holistyczny charakter. Drugim powodem (równie istotnym) jest brak dobrego współczesnego podręcznika motywacji na polskim rynku i wynikające z tego oczywiste trudności w nauczaniu tego ważnego obszaru psychologii. Recenzowany podręcznik lukę tę może wypełnić w sposób znakomity. Z recenzji prof. dr hab. Dariusza Dolińskiego

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788301231859

Tytuł oryginalny: Motivation. Biological, Psychological, and Environmental

Liczba stron: 440

Format: 21.0x29.7cm

Cena detaliczna: 149,00 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Guzowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...