Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mówi się...

Świątek Anna Maria

Mówi się...

20,56

 

„Mówi się...” to jednocześnie pouczająca, poruszająca i rozrywkowa literatura, która uwodzi humorem, ironią, groteską. To zbiór dialogów skrojony na miarę potrzeb i percepcji współczesnego czytelnika. Odpowiedzi na ważne pytania znajdzie w niej każdy poszukiwacz prawdy, dobra, piękna.

Książka ma charakter psychologiczny. Prezentuje naszą polską rzeczywistość w rozmowach na rozmaite tematy zarówno trywialnej codzienności, jak i te dotyczące tajemnicy istnienia. Autorka – a to dowcipnie, a to z lirycznym przejęciem – pokazuje, że życie jest takie, jak o nim mówimy. Że własnym mówieniem charakteryzujemy siebie, wystawiając sobie określone świadectwo uczestnika gromady.

Książka pełni funkcję terapeutyczną. Umożliwia przysłuchanie się różnym sferom życia. Pozwala uświadomić sobie absurdy i paradoksy polskiej współczesności, demaskuje powszechnie wyznawane mity czy tematy tabu, proponuje nowe interpretacje sławnych postaci literackich i figur kulturowych. Rozmowy pozwalają osiągnąć mądry i zdrowy dystans do własnej tożsamości, w każdym z dialogów można przejrzeć się jak w lustrze.

To literatura poznawcza. Bogactwo poruszanych tematów skłania do wyrobienia sobie opinii o sprawach
składających się na życie każdego z nas, takich jak: zwyczajne zakupy czy konieczne wizyty u lekarza, wychowywanie dzieci, stosunki małżeńskie, wartość miłości, obcowanie z literaturą, sens egzystencji, tajemnica Wszechświata i Boga, zagadka losu Jezusa.

Fosze
Oprawa miękka

ISBN: 9788375862027

Liczba stron: 184

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 29,97 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...