Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mroczne umysły

Alexandra Bracken

Mroczne umysły

7.8

(5686 ocen) wspólnie z

25,12

 

Alexandra Bracken, autorka świetnie przyjętej powieści Lore, wraca z serią Mroczne umysły!

W 2018 na ekrany kinowe wszedł film na podstawie Mrocznych umysłów!

Ruby ma szesnaście lat. Jest niebezpieczna. I żyje.

Na razie.

Tajemnicza choroba zabiła większość amerykańskich dzieci. Ruby przeżyła, ale podobnie jak reszta ocalałych, została z czymś gorszym niż wirus. Przerażające umiejętności, których nie może kontrolować, naznaczają jej codzienność. Rodzice Ruby, naciskani przez rząd, wysyłają córkę do Thurmond – brutalnego, stanowego obozu rehabilitacyjnego, gdzie dziewczyna nauczy się, co to strach oraz jak tłumić moce. Ale co, jeśli trenowanie unikalnych predyspozycji, które posiadają młodzi wybrańcy, jest jedyną szansą na przeżycie dla całej jej generacji?

Jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od nastolatków!

Alexandra Bracken urodziła się w Phoenix w Arizonie. Jako córka fana „Gwiezdnych Wojen” dorastała na konwentach, zjazdach i targach fantasy, co skutecznie rozbudziło w niej wyobraźnię i miłość do literatury. Studiowała w Wirginii, gdzie ukończyła dwa kierunki: anglistykę i historię. Jeszcze podczas studiów ukazała się jej pierwsza książka – Brightly Woven. Po sześciu latach pracy w wydawnictwie – najpierw w redakcji, a później w dziale marketingu – zdecydowała się pisać książki na pełen etat. Jej powieści są wydawane na całym świecie w ponad 15 językach. Obecnie mieszka w Arizonie ze swoim psem w domu pełnym książek.

Jaguar
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-826-6138-5

Liczba stron: 480

Jaguar

Format: 145x215mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2022

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...