Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Mumia świętego Piotra

Marek Ławrynowicz

Mumia świętego Piotra

6.7

(27 ocen) wspólnie z

29,90

 

W świecie, który zmienił się w okręt szaleńców, tajemnicza mumia może zmienić bieg historii…

Druga wojna światowa. Trzecia Rzesza konsekwentnie realizuje plan podboju Europy, ale kolejne klęski w starciach z Armią Czerwoną oddalają tę wizję. Nazistowska machina wojenna wbrew wszelkiej logice odbija się od wrót kolejnych sowieckich miast, tak jakby wróg korzystał z jakiejś tajemnej pomocy.
Tymczasem w sercu Europy trwa masowa zagłada Żydów. Jeden z nich, Jakub Abramowicz Henefeld, profesor Akademii Medycznej w Moskwie, obmyśla sposób na ocalenie siebie i swoich synów — posiada sekretną wiedzę na temat pewnej mumii, dzięki której Hitler spełni każde jego żądanie. Ów artefakt, pochodzący z czasów bizantyjskich, jest ukryty w podziemiach Kremla i może zmienić bieg historii. Dla Hitlera jest przepustką do zwycięstwa, dla Henefelda szansą na uratowanie dzieci.
Od tej chwili Hitler ma tylko jeden cel — z pomocą Henefelda i grupy agentów odnaleźć mumię i wcielić w życie marzenie o podporządkowaniu sobie całego świata…
— Na pewno zauważył pan, Herr Hitler, że losy tej wojny przebiegają niekiedy w dziwny sposób.
— Co przez to rozumiesz, Henefeld?
— Na przykład to, że niemieckie wojska dotarły do Leningradu, miały go w zasięgu ręki, w mieście panował głód, a mimo to i mimo całej swej potęgi pańskie wojska nie zdołały go zdobyć. Czy to pana nie dziwi?
— Dziwi mnie nieudolność moich generałów i niepojęte poświęcenie Rosjan.
— Oto właściwe słowo, Herr Hitler. Niepojęte. Ale to się mogło zdarzyć raz. A dokładnie to samo powtórzyło się pod Moskwą, a potem pod Stalingradem. Jak pan to tłumaczy?
— Tak samo jak poprzednio.
— A gdybyśmy założyli, że w grę wchodziła nie tylko nieudolność generałów i poświęcenie Rosjan? Że w tych wszystkich miejscach działała jeszcze inna potężna siła?
Hitler zamyślił się.
— Mógłbym w to uwierzyć... — powiedział wreszcie.
— Otóż, Herr Hitler, musi pan wiedzieć, że równolegle z działaniami wojskowymi prowadzona była pewna ważna, choć skromna operacja. Coś wożono w owych trudnych dniach do Leningradu, Moskwy i Stalingradu. Wie o tej sprawie tylko sześć osób na świecie. Brałem w tym udział. Spełniałem rolę strażnika i opiekuna.
— Co to było, u licha?
— Mumia, Herr Hitler.

Zysk i S-ka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-778-5233-0

Liczba stron: 270

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...