Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Muminkowy słownik obrazkowy Liczby

Tove Jansson

Muminkowy słownik obrazkowy Liczby

24,34

 

Dzięki tej książce: ·nauczysz się liczb, miar i różnych figur geometrycznych; ·będziesz wyciągać wnioski, porównywać elementy i rozwiązywać zadania; ·poznasz nowe słowa i rymowanki. Ten zabawny słownik obrazkowy przedstawia pojęcia liczb, miar i ilości w sposób humorystyczny i konkretny, a na dodatek w towarzystwie sympatycznych postaci ze świata Muminków. Oto pierwsza książka do nauki matematyki, pełna kolorowych ilustracji i radości odkrywania! Oryginalne rysunki autorstwa Tove Jansson sprawiają, że książeczka obrazkowa doskonale wzbogaci dziecięcą biblioteczkę. Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników. Oprócz cyklu o Muminkach Tove Jansson jest także autorką książek dla dorosłego odbiorcy. Nakładem Wydawnictwa „Nasza Księgarnia” ukazały się dwie z nich: „Lato” i „Uczciwa oszustka”. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3888-0

Tytuł oryginalny: Muumien iso kuvasanakirja: Numerot

Liczba stron: 48

Format: 20.0x26.2cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...