Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Muzykologia czyli the best of spraw damsko-męskich

Łukasz Śmigiel

Muzykologia czyli the best of spraw damsko-męskich

29,00

 

Muzykologia, czyli the best of... spraw damsko-męskich jest debiutem powieściowym Łukasza Śmigla.
To obyczajowa komedia o tym, jak pokolenie dzisiejszych dwudziestoparolatków postrzega miłość i przyjaźń, a także historia o sile muzyki, magii radia oraz imprezowym życiu młodych mieszkańców wielkiego miasta, przed którymi świat stoi otworem, a życie zdaje się nie mieć końca.
Główny bohater uwikłany w uczuciowy trójkąt, jest typem niepoprawnego romantyka i pechowca, któremu w ostatnim tygodniu roku cały świat nagle wali się na głowę...
Akcję książki uzupełniają liczne anegdoty dotyczące gwiazd muzyki lat 80. i 90. pokroju Stinga, Annie Lennox, Davida Bowiego oraz takich super grup jak Guns N’ Roses czy Genesis.
Jak wygląda życie młodego dziennikarza radiowego w tętniącym studenckim życiem Wrocławiu? Czy głównemu bohaterowi pomogą wyjść z każdej opresji dwaj zabawowi przyjaciele – odpowiedzialny Cipas i zwariowany Zgred? Co wspólnego z miłością mają morskie słonie, piosenki The Police, Thorgal i piracka twierdza Stralsund?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie właśnie w powieści Muzykologia, czyli wziętym z życia the best of... spraw damsko-męskich.

Grasshopper
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-601-9278-8

Liczba stron: 280

Format: 125x190mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...