Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

My
6.5

(372 ocen) wspólnie z

36,90

 

Czy jedne wakacje – choćby były podróżą życia – mogą naprawić to, co się psuło przez długie lata?
Miliony czytelników pokochały Davida Nichollsa za charakterystyczny angielski humor i wdzięk powieści Jeden dzień. Teraz mogą się cieszyć długo oczekiwaną tragikomiczną powieścią My.
Książka nominowana do Nagrody Bookera 2014.
Myślałem, że się razem zestarzejemy. Razem się zestarzejemy i razem umrzemy, ty i ja.

– Douglasie, kto przy zdrowych zmysłach by się do tego palił?
(fragment)
Douglas Petersen dostrzega, że jego żona poszukuje nowej drogi życia, a wydawało mu się, że będą szukali tej drogi we dwoje. Tym bardziej, że ich syn wkrótce opuści rodzinny dom i wyjedzie na studia. Kiedy więc Connie oświadcza, że i ona wkrótce się wyprowadzi, Douglas postanawia zamienić ostatnie rodzinne wakacje w podróż życia.
Ma nadzieję, że czas spędzony razem pozwoli jemu i Connie znów się zbliżyć; sprawi, że żona pokocha go na nowo, a syn odzyska do niego szacunek. Bukuje więc hotele, kupuje bilety i wszystko starannie planuje. Czy coś może pójść nie tak? Okazuje się, że bardzo wiele…
„Pokochałam tę książkę. To idealna lektura dla wszystkich, którzy są ciekawi, czym tak naprawdę jest małżeństwo”.
Jojo Moyes, autorka Zanim się pojawiłeś
„Cudowna powieść; przezabawna i jednocześnie głęboko poruszająca”.
S.J. Watson, autorka Zanim zasnę

DAVID NICHOLLS - z wykształcenia aktor; jeden z najpopularniejszych brytyjskich pisarzy, scenarzysta, dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA. W Świecie Książki ukazały się również: Jeden dzień (powieść sprzedana w łącznym nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy i przetłumaczona na trzydzieści siedem języków) i Dubler.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3854-9

Tytuł oryginalny: Us

Liczba stron: 480

Świat Książki

Format: 125x200mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Tłumaczenie: Jan Kraśko

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...