Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

My fajnopolacy

Piotr Stankiewicz

My fajnopolacy

6.2

(288 ocen) wspólnie z

23,24

 

BRAWUROWY I ABSOLUTNIE BEZLITOSNY PORTRET III RP

Książka, która dobrze wygląda na półce z Ikei!

„21 polskich grzechów głównych” było objawieniem, a z okazji 30-lecia poczęcia III Rzeczpospolitej nadchodzą Fajnopolacy!

„Stankiewicz jest ojkofobem, na którego nie zasługujemy: pomyje na Polskę, Polki i Polaków wylewa ciepło, życzliwie i konstruktywnie. Aż chciałoby się w Polsce nie żyć. Żeby móc do niej przyjechać, rzecz jasna”.
Adriana Rozwadowska

Tu znajdziecie wszystko co istotne oraz z pozoru mało ważne. Jest i Jan Paweł II i Zbigniew Stonoga, jest i Smoleńsk i Sullenberger (tak, to ten od awaryjnego lądowania na rzece Hudson). Są, chociaż w zasadzie nie ma Żydów z Nasielska, znajdzie się również miejsce na przedmiejskie życie i zmiany klimatyczne.

No a kim są tytułowi fajnopolacy?

Po trochu jesteśmy nimi my wszyscy, a po trochu – nikt. Bycie fajnopolakiem mimo że wydaje się być takie fajne, to nie zawsze takie jest.

„Dlaczego Polacy uwielbiają podgryzać się wzajemnie? Co mówi o nas wielkie przemówienie do narodu wygłoszone przez Zbigniewa Stonogę? Dlaczego w Polsce nie jest możliwy late night show? Piotr Stankiewicz po raz kolejny podejmuje ryzykowną próbę zejścia w otchłanie duszy polskiej i polskiego charakteru. Polacy często narzekają, że w Polsce trudno jest żyć — i narzekali na to od stuleci. Stankiewicz tłumaczy dlaczego”.
Adam Leszczyński

Bellona
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5676-0

Liczba stron: 277

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Rozmowa z autorem książki

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...