Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Myślę więc jestem 50 łamigłówek wspomagających myślenie lateralne

Charles Phillips

Myślę więc jestem 50 łamigłówek wspomagających myślenie lateralne

19,90

 

Alternatywne ścieżki myślenia

Łam zasady
Zmień perspektywę
Nie spiesz się i uwolnij umysł
Rozwiązuj łamigłówki i myśl lateralnie

Gimnastyka w służbie myślenia lateralnego

Nie musisz być Edwardem de Bono, by zostać mistrzem myślenia poza schematami. Myślenie lateralne to jedna z najbardziej niedocenianych, a jednocześnie najcenniejszych umiejętności, dzięki której uda Ci się zmienić sposób postrzegania świata, znajdować wciąż nowe możliwości, wpadać na niezwykłe pomysły i proponować nieoczekiwane rozwiązania w pozornie patowej sytuacji.

Jak to się robi?
To mała książeczka o wielkich możliwościach. Pomoże Ci ona odrzucić stare, bezużyteczne wzorce myślowe i pozwoli rozwiązać problemy bardziej zawiłe niż komplet węzłów gordyjskich. Za każdym razem, gdy stajesz przed zadaniami, które Cię przytłaczają, znajdź niestandardową perspektywę i niekonwencjonalne sposoby radzenia sobie z nimi. Autor tej książeczki stawia przed Tobą różnorodne zadania o rosnącym stopniu trudności i wyznacza limit czasowy — ich wykonanie pozwoli wytrenować Twój umysł i dostarczy rozrywki szarym komórkom.
Do zapamiętania:

Najsprawniej rozwiązujesz problemy, pracując z własnej woli i z przyjemnością.
Łamanie zasad i krytykowanie odgórnych założeń mogą przynieść oświecenie.
Posiadasz niezmierzone możliwości uczenia się i przechodzenia osobistej przemiany.
Nie pozwól, by zniewoliła Cię rutyna i skostniałe schematy.

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-0753-7

Liczba stron: 96

Format: 12.1x19.2

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...