Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Myślę więc jestem 50 łamigłówek wspomagających obiektywne myślenie

Charles Phillips

Myślę więc jestem 50 łamigłówek wspomagających obiektywne myślenie

19,90

 

Wiadro wody dla ochłody dla Twojego mózgu!

Jak myśleć obiektywnie, czyli skuteczne sposoby wyłączania emocji z procesu podejmowania decyzji
Rozkosze łamania głowy, czyli 50 zadań na poprawę obiektywności myślenia
Wyzwanie, czyli wspaniały balans między sercem a mózgiem


Są w życiu takie sytuacje, w których obiektywne i trzeźwe myślenie jest na wagę złota. Jednak właśnie wtedy kontrolę nad naszym zachowaniem przejmują emocje: strach, euforia, złość. Pod ich wpływem podejmujemy najgorsze możliwe decyzje i wychodzimy na tym jak Zabłocki na mydle. Na szczęście istnieją pewne sprytne sposoby na to, by nie dać się ponieść impulsowi, zmienić wzorce myślowe i zacząć wreszcie działać racjonalnie — na własną korzyść. Jeśli chcesz poznać te sposoby i je wyćwiczyć, sięgnij po tę książkę.

Znajdziesz tu pół setki łamigłówek o różnym stopniu trudności. Wszystkie one mają jeden cel: nauczyć Cię powstrzymywać w sobie impulsywne reakcje, dostrzegać różne prawidłowości w Twoim myśleniu i analizować swoje decyzje, zanim ogłosisz je światu. Dowiesz się stąd, co to jest płynność poznawcza, heurystyka dostępności i zmęczenie decyzyjne, a potem spróbujesz przeciwstawić się utartym schematom. Na początek zagubisz się w liczbowym labiryncie, później spróbujesz oliwek przy lampce wina, by w końcu dotrzeć do wehikułu czasu Tymona. Ukoronowaniem Twoich wysiłków będzie dzień pełen emocji. Podejmij wyzwanie!
Wyłącz emocje i wygraj!

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-0770-4

Liczba stron: 96

Format: 12.2x19.4

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...