Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Myśmy się uodpornili Rozmowy o dojrzałości

Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr

Myśmy się uodpornili Rozmowy o dojrzałości

6.7

(50 ocen) wspólnie z

24,10

 

„Przeczytałam jednym tchem. W dwie noce. I jestem „u siebie”, bardzo za to dziękuję obu panom. Jurek – kocham”
Krystyna Janda

Szczypta ironii, trochę dystansu i spora garść mądrości, bez nawet ziarna patosu. Jerzy Stuhr, żywa legenda polskiego kina wraz z księdzem Andrzejem Lutrem, przyjacielem artystów i krytykiem filmowym w osobistej rozmowie odkrywają przed czytelnikami sposoby na uodpornienie się na świat.

O nieodpowiedzialnej młodości
O szalonej dojrzałości
O kultowych filmach
O walce z chorobą
O polskim społeczeństwie
„Myśmy się uodpornili” – podsumowują.

W książce znaleźć można również Poradnik dla Potencjalnego Pacjenta, zbiór przemyśleń spisanych przez Jerzego Stuhra oraz pigułki uodparniające: spis filmów, książek, dzieł teatralnych i utworów muzycznych.

„Osobliwa podróż przez ważne wydarzenia w kraju, w sztuce, w Kościele, w życiu... Warto się w nią wybrać! Rozmowa księdza z artystą, pełna ciekawych, dających do myślenia spostrzeżeń”
Danuta Stenka

Mando
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-277-1656-9

Liczba stron: 176

Format: 12.5x20.0cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Premiera książki

Profil Jerzego Stuhra w serwisie Facebook

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...