Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Na ringu Sporty walki

Olkowicz Łukasz

Na ringu Sporty walki

21,67

 

Czy warto trenować judo? Czy boks jest niebezpieczny? Czy szermierka to naprawdę drogi, elitarny sport? Takie pytania zadają sobie rodzice chcący zachęcić dziecko do aktywności fizycznej i wybrać najlepszą dla niego dyscyplinę. Wątpliwości mają też często sami przyszli sportowcy. Nie wiedzą, czy żeby chodzić na zapasy, trzeba być koniecznie dużym i silnym. Albo czy treningi sportów walki są tylko dla pewnych siebie zawadiaków.Na ringu Łukasza Olkowicza, trzeci tom serii „Wybieram swój sport”, pozwoli odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące sportów walki. Autor w swojej książce wyjaśnia zasady pięciu różnych dyscyplin: judo, zapasów, boksu, taekwondo i szermierki. Objaśnia również, jak wyglądają treningi, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby uprawiać daną dyscyplinę, oraz jaki sprzęt jest potrzebny początkującym i zaawansowanym zawodnikom. Na ringu to także skarbnica wiedzy o współczesnych i dawnych mistrzach zmagających się na olimpijskich ringach, matach i planszach. Z książki dowiemy się np., jak zaczął trenować judo Paweł Nastula i kim był „papa” Stamm, a także poznamy filmową historię życia Jerzego Pawłowskiego.W serii „Wybieram swój sport” ukazały się już książki Na boisku – o sportach piłkarskich, i Na śniegu – o sportach zimowych. Autorem serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny opracowali nagradzani graficy ze studia Zespół Wespół.

Polarny Lis
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-948-9998-1

Liczba stron: 68

Format: 205x250mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...