Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Na skrzydłach czasu haiku

Bury Maria

Na skrzydłach czasu haiku

19,50

 

Maria Bury, czołowa polska autorka tworząca haiku, przedstawia swój piąty tomik zatytułowany HAIKU. Na skrzydłach czasu. Jak zawsze żonglując słowem, celna puentą i sentencją rozmawia ze swoimi odbiorcami na każdy temat, który jest w nurcie zainteresowań nie tylko jej, ale też każdego współczesnego człowieka. Haiku, którego bogata tradycja trwa już prawie jedenaście stuleci, w twórczości współczesnych poetów nie traci ani na jakości, ani na wartości. Nadal pozostaje zarezerwowane dla tych wyjątkowych chwil w życiu, które chcą oni zatrzymać w czasie, ująć w „bardziej kolorowe” słowa.

Od niedawna zmienia się tylko nieco forma tej wypowiedzi w zakresie rytmu. Ewolucja haiku także w tekstach Marii Bury może być postrzegana jako proces naturalny, jak wszystko inne w życiu, jednak autorka z żelazną konsekwencją stara się zachować podstawowe zasady i jednocześnie nie zatracić ducha tej sztuki. Za pośrednictwem tych „małych wiersz” poetka dzieli się z nami swoją wrażliwością i pozostawia w odbiorcy ulotne, refleksyjne odczucia.

Być może poetka z nową formą zmierzy się w kolejnych przygotowywanych tomikach. Zapraszam do lektury.

Maria Bury z zawodu jest lekarzem laryngologiem. Pasją pisania zaraziła się kilka lat temu. Owocem tej pasji stał się piękny tomik poetycki Życie ludzkie, czy to nie kpina? Oraz kolejny – Zauroczenie – napisany wraz z Marianem Zielińskim, który również ten tomik zilustrował.

Astrum
Oprawa miękka

Wydanie: 1

Data pierwszego wydania:
2017-11-06

ISBN: 978-83-7277-983-0

Liczba stron: 100

Cena detaliczna: 19,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...