Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Na spotkanie z Panem

Jelonek Tomasz

Na spotkanie z Panem

29,78

 

Człowiek został stworzony, aby Bóg go do siebie przygarnął, spotkał się z nim na ziemskich drogach, a przede wszystkim, aby to spotkanie zostało kontynuowane na wieki w niebie. Spotkanie z Bogiem jest zatem fundamentalną sprawą ludzkiej egzystencji i może przyjmować bardzo różne formy. Spośród nich wybraliśmy niektóre, a książka, która przedstawiamy Czytelnikom, zawiera materiały, jakie mogą stanowić pomoc w wypełnieniu właściwą treścią konkretnych form spotkania z Bogiem.
W pierwszej części umieszczone zostały treści trzech spotkań kapłanów z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja jest spotkaniem, w którym człowiek przemawia do Boga, ale przede wszystkim wsłuchuje się w głos Boga, aby uformować swoje życie według Bożej prawdy, w którą stara się wsłuchać i na nią odpowiedzieć praktycznym postępowaniem.
Innym spotkaniem z Bogiem są ćwiczenia rekolekcyjne. Tu umieściliśmy materiały z dwu serii rekolekcji dla sióstr zakonnych, które zostały wygłoszone w klasztorze urszulanek Serca Jezusa Konającego w Lipnicy Murowanej w roku 1983 i następnym.
Kolejne materiały zaczerpnięte zostały z opracowań przygotowanych na Dni Wspólnoty w ramach formacji Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Krakowskiej. Te wspólnotowe spotkania ujmowały tematy, które były przedmiotem rocznej pracy na spotkaniach, których głównym celem było poznanie myśli Bożej odnoszącej się do sytuacji ludzkiego życia, które powinno kierować się myślą Bożą, objawioną człowiekowi, aby wszystko w jego życiu służyło spotkaniu z Bogiem.
Na końcu, jako uzupełnienie, dodano omówienie kilku tematów, opracowanych kiedyś dla Ruchu Światło-Życie, które mogą poszerzyć myśli rozwinięte w poprzednich materiałach.

Petrus
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-772-0550-1

Liczba stron: 298

Format: 130x190mm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...