Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Na tropach Ewangelii

Stefan Misiniec

Na tropach Ewangelii

39,00

 

Książka jest cenną nowością. Autor prowadzi nas ścieżkami w poszukiwaniu Bożych tajemnic. Dzieli się doświadczeniami wyniesionymi z duszpasterstwa oraz wiedzy uzyskanej na seminarium filozofii religii prowadzonym przez ks. kard. Mariana Jaworskiego, zgłębiającym poznanie doświadczenia religijnego. Przemyślenia, wzbogacone wypowiedziami św. Jana Pawła II i uzupełnione niezwykle pięknymi, unikatowymi fotografiami z Ziemi Świętej – tworzą bogaty materiał do refleksji nad najważniejszymi sprawami życia. Przydadzą się też wszystkim wędrującym Szlakami Papieskimi. Przytaczane fragmenty Pisma Świętego, wybrane z tekstów niedzielnych i świątecznych, naświetlone w nowy sposób, przyniosą czytelnikowi radość wewnętrzną i poszerzą jego wiedzę religijną oraz duchową.

Już nawet pobieżna lektura książki Na tropach Ewangelii pozwala odkryć wielkie bogactwo myśli, które tworzą pomost między Ewangelią a życiem współczesnym. Oczywiście jest to także wezwanie do twórczego myślenia!

Ks. Franciszek Ślusarczyk
Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach




ks. Stefan Misiniec święcenia kapłańskie przyjął w 1966 roku na Wawelu z rąk abp. Karola Wojtyły. W pracy duszpasterskiej łączył rozwiązywanie ludzkich problemów z zainteresowaniem kulturą z różnych dziedzin i jej wpływem na człowieka. W latach 1980 – 1992, organizował w Krakowie pierwsze Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej. W okresie stanu wojennego były one podłożem istnienia i rozwoju niezależnej od władz komunistycznych kultury, wyrastającej z chrześcijańskich inspiracji.

Spotkanie autorskie (Targi Wydawców Katolickich, Warszawa, Zamek Królewski)

Petrus
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-772-0262-3

Liczba stron: 280

Format: 135x200mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...