Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu

Pokrywka Jan, Żurakowski Filip

Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu

4.5

(4 oceny) wspólnie z

39,90

 

Pierwsze wydanie tej książki było bestsellerem wśród publikacji księgarni Sensus. Teraz trzymasz w ręku drugie wydanie, w którym szerzej wyjaśniono niektóre tematy oraz wprowadzono całkiem nowe.

Książka Doktora Jana Pokrywki i Filipa Żurakowskiego to poradnik zdrowego i szczęśliwego życia. Mówi o tym, jak żyć, by nie chorować, jak unikać tego, co nam szkodzi, i jak cieszyć się każdym dniem w zdrowiu.

Autorzy stworzyli sojusz umysłów - lekarza i pisarza - aby atrakcyjnie przedstawić wiedzę o człowieku, jego ciele i duszy. Choć Doktor Pokrywka w większym stopniu zajmuje się ciałem, a Filip Żurakowski duszą i emocjami, obaj podkreślają nierozdzielność fizycznej i duchowej strony zdrowia. Jeśli dusza choruje, choruje też ciało. Trzeba więc zająć się i ciałem, i duszą.

Doktor Pokrywka to człowiek dociekliwy, odważny i bezkompromisowy. Mówi: "tworzymy medycynę skuteczną". I udowadnia swoimi wynikami, że tak jest. W książce pisze między innymi o energetycznej naturze potraw, o tym, że można jeść i chudnąć, o zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, o mało znanej przyczynie nowotworu piersi u kobiet.

Filip Żurakowski wnosi do książki urozmaicone formy przekazu, takie by trafił on i do umysłu, i do serca. Znajdziesz w niej pełne uroku i poezji gawędy pod hasłem "Czas na refleksję".

Z książki dowiesz się, jak cieszyć się każdym dniem, żyć w radości i w wolności, jaką daje wybaczenie sobie i innym. W zachwycie nad światem, w miłości do bliskich i przyjaźni z każdym, w nastawieniu na spełnianie swojej życiowej misji.

O autorze
Jan Pokrywka jest lekarzem, twórcą czterech filarów długowieczności, właścicielem pierwszego na świecie domu normobarycznego, wybudowanego według jego śmiałego pomysłu, wkraczającego na nowe obszary zdrowia i długowieczności. Niektóre nowe rozwiązania mobilizujące organizm do zdrowienia wprowadza jako pierwszy na świecie. Mówi, że zajmuje się zdrowieniem pacjenta, a nie leczeniem do końca życia. Może się poszczycić ponad 90-procentową skutecznością w doprowadzaniu do zdrowia w najtrudniejszych przypadkach. Opiera się na najnowszych badaniach naukowych, publikowanych w pismach naukowych z tzw. listy filadelfijskiej. Przyjeżdżają do niego pacjenci nie tylko z całej Polski, ale również z USA, Kanady, Australii, Indii, Niemiec, Ukrainy, ze Szwajcarii, Szwecji i innych krajów. Kolejne wciąż powstające placówki normobaryczne Akademii Długowieczności są oparte na jego koncepcji.

Doktor Pokrywka słynie z oryginalnych i odkrywczych poglądów na funkcjonowanie ludzkiego ciała. Mówi, że jest lekarzem, ale przede wszystkim nauczycielem zdrowia — uczy ludzi, jak żyć, żeby nie chorować. Dlatego prowadzi weekendowe Warsztaty Zdrowotne, pisze książki, występuje w telewizji. Uczestniczy w otwartych spotkaniach z pacjentami na temat profilaktyki, sposobu życia sprzyjającego zdrowiu i czterech filarów długowieczności.
Więcej na www.longevitas.pl i www.drpokrywka.pl.

Sensus
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-283-4935-3

Liczba stron: 344

Format: 150x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...