Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Najbardziej praktyczna książka świata. Jak czytać Biblię, aby mieć udane życie?

Wojciech Węgrzyniak

Najbardziej praktyczna książka świata. Jak czytać Biblię, aby mieć udane życie?

6.6

(32 ocen) wspólnie z

28,35

 


Biblia to najbardziej praktyczna książka świata. Jak ją czytać, aby mieć udane życie?

Wprowadzanie w praktykę lekcji płynących z Biblii to gwarancja udanego życia. Skąd to wiemy? Bóg na kartach Biblii obiecuje, że będzie błogosławił i da obfite życie każdemu, kto będzie wypełniał Jego wskazówki. On sam jest Gwarantem tej obietnicy.

Jak zatem czytać Biblię? Co zrobić, aby to bogactwo, które się w niej kryje, miało odzwierciedlenie w naszej codzienności? Na te pytania odpowiada ks. Wojciech Węgrzyniak, podając prosty i niezawodny sposób korzystania z Pisma Świętego.

Książka na początku wskazuje powody, dla których warto zainteresować się Biblią. Następnie przedstawia metodę jej czytania, złożoną z 3 prostych zasad, a w dalszej części, praktycznej, wymienia wiele przykładów z Nowego Testamentu, z których możemy wyciągnąć wskazówki i podpowiedzi do działania.

Zachęcamy, po przeczytaniu książki, do samodzielnego studiowania Biblii i do własnych poszukiwań. Wtedy odniesiesz największą korzyść z tej lektury.
ks. Wojciech Węgrzyniak

Pełen pasji człowiek. Góral, kapłan, biblista. Urodził się w 1973r. na Podhalu. Pięć lat studiował w Rzymie, trzy następne w Jerozolimie, gdzie obronił doktorat z nauk biblijnych i archeologii.

Wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, rekolekcjonista, duszpasterz, pisarz, publicysta. Jego specjalność to nauki biblijne, a dokładniej Stary Testament. Autor kilku książek.

Jak na górala przystało, jest konkretny i bezpośredni. Niezwykle ciepły człowiek, przy którym od pierwszej minuty spotkania można poczuć się naturalnie i swobodnie.

RTCK
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-66523-75-3

Liczba stron: 168

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...