Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Najważniejsza sprawa

Peter Abrahams

Najważniejsza sprawa

6.6

(20 ocen) wspólnie z

25,00

 

Dla szesnastolatka baseball może być całym życiem. Dlatego Wyatt Lathem musi zmienić szkołę, gdy w jego mieście kryzys ograniczy sportowe dotacje. I tak Wyatt trafia ze Wschodniego Canton do miasteczka Silver City, gdzie jest też więzienie stanowe.
O tyle to istotne, że odsiaduje tam wyrok ojciec Wyatta. Ojciec, który nie zdążył poślubić jego mamy, bo trafił za kratki. A za sprawą dziewczyny o dziwnym imieniu Greer nawiązuje teraz kontakt z synem - ojciec Greer też wylądował w tym więzieniu.

Czy to był odpowiedni moment, żeby zacząć wszystko od początku, powiedzieć coś w rodzaju: „Tak się składa, że mój prawdziwy ojciec, którego do niedawna wcale nie znałem, mógł tę zbrodnię popełnić, albo i nie, więc razem z moją dziewczyną - albo i nie - usiłujemy odkryć, co się naprawdę stało”.

Bo im bardziej Wyatt zagłębia się w sprawę brutalnego napadu i zabójstwa sprzed lat, tym więcej faktów zdaje się wskazywać, że Sonny, ojciec Wyatta, nie popełnił zarzucanych mu czynów. Może więc jest nadzieja na uwolnienie go? Zwłaszcza że będąca pod urokiem Wyatta - to nic, że trochę starsza - dziewczyna bardzo chce mu pomóc... A może przy okazji i sobie, by w końcu znaleźć na tym świecie kogoś, kto ją pokocha...

Peter Abrahams w trzytomowej serii „Ingrid na tropie” stworzył postać nastoletniej panny detektyw z miasteczka Echo Falls, w którym ciągle zdarzają się jakieś kryminalne afery! Pod pseudonimem Spencer Quinn pisze cykl zabawnych powieści o przygodach prywatnego detektywa Berniego i jego niesfornego psa, Cheta. A dorosłym czytelnikom znany jest z kilkunastu wybornych powieści kryminalnych.

C&T
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-747-0282-9

Liczba stron: 248

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...