Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nanoakwarium Zwierzęta, technika, aquascaping

Maciaszek Rafał

Nanoakwarium Zwierzęta, technika, aquascaping

10.0

(1 ocena) wspólnie z

56,44

 

Nanoakwarium to pierwszy na polskim rynku wydawniczym obszerny poradnik dotyczący nanoakwarystyki, czyli zakładania i pielęgnacji bardzo małych zbiorników akwariowych. Dziedzina ta jest jedną z najpopularniejszych i najmodniejszych gałęzi akwarystyki XXI w. Małe akwaria mieszczą się bowiem w każdym mieszkaniu, a nawet na firmowym biurku, nie wymagają również wiele pracy ani nakładów finansowych. Co więcej, można w nich trzymać fascynujące gatunki zwierząt. Ta książka jest zbiorem sprawdzonych porad na temat doboru sprzętu, urządzania i pielęgnacji takiego zbiornika oraz praktycznych przykładów aranżacji. Znajdują się w niej również opisy ponad 250 gatunków i odmian roślin oraz zwierząt idealnych do nanoakwariów – w tym ślimaków, krewetek, raków i ryb. Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja ponad 150 gatunków i odmian krewetek akwariowych, zilustrowana kolorowymi rysunkami i fotografiami pozwalającymi na ich bezbłędną identyfikację. Nanoawarium to niezastąpione kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników tych fascynujących skorupiaków! W książce znajdziesz: • opis najnowszych rozwiązań technicznych stosowanych w nanoakwarystyce, • wyjaśnienie naturalnych procesów zachodzących w środowisku wodnym, • wskazówki dotyczące aquascapingu czyli sztuki tworzenia podwodnych krajobrazów w skali „nano”, • porady na temat właściwej pielęgnacji nanoakwarium, • opisy ponad 40 gatunków i odmian roślin, • opisy ponad 75 gatunków małych ryb akwariowych, • unikalny atlas ponad 150 gatunków i odmian krewetek. O autorach: Rafał Maciaszek – doktorant w Instytucie Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie, właściciel hodowli Kumak Shrimp. Od 2010 roku zajmuje się selekcją ubarwienia słodkowodnych krewetek z rodziny Atyidae oraz wybranych gatunków raków. Zajmuje się również opracowywaniem metod związanych z diagnostyką i zwalczaniem chorób skorupiaków. Główny sędzia na międzynarodowych konkursach i wystawach krewetek. Organizator i inicjator jednego z czołowych wydarzeń akwarystycznych w Europie – Międzynarodowych Dni Akwarystyki. Paweł Zarzyński – z wykształcenia doktor nauk leśnych, absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z zamiłowania akwarysta. Od 2002 roku zawodowo związany z zoologią. Od lat prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, akwarystyki i zoologii. Autor lub współautor ponad 4200 artykułów opublikowanych w kilkudziesięciu periodykach naukowych, popularnonaukowych, popularyzatorskich i w prasie codziennej oraz 35 książek, głównie dotyczących akwarystyki.

Galaktyka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-757-9835-7

Liczba stron: 296

Format: 21.0x28.5cm

Cena detaliczna: 99,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...