Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Następstwa ruchu obiegowego Ziemi Consequences of the Earth’s circular motion

Natalia Lewandowska

Następstwa ruchu obiegowego Ziemi Consequences of the Earth’s circular motion

8.6

(8 ocen) wspólnie z

32,80

 

Tomik poezji „Następstwa ruchu obiegowego Ziemi…” to niekończąca się podróż przez etapy uczuć odpowiadające niezwykłemu zjawisku, jakim jest obrót Ziemi wokół Słońca. Naiwne badanie związku między naszymi stanami emocjonalnymi a wszechświatem. Różne stadia uczucia symbolizowane są przez kolejne pory roku. Natalia Lewandowska podejmuje próbę porównania tej podróży do niezwykłego zjawiska, jakim jest obrót Ziemi wokół Słońca, równocześnie (nieco ironicznie) dopatrując się zależności między własnymi stanami emocjonalnymi a uwarunkowaniami wszechświata. Swoje wiersze autorka zapisała w języku polskim i angielskim z myślą o tych, którzy lubią łączyć praktyczność z przyjemnością.

FRAGM. RECENZJI:
„Natalia Lewandowska sprawnie operuje językiem, tworząc subtelne i pełne emocji obrazy, w których życiowa przestrzeń zawłaszczona zostaje przez poczucie straty. W jej wierszach jedyną ucieczką przed pustką po bliskiej osobie jest ucieczka w język poezji, który daje pewność i pozwala przepracować tęsknotę. Zaś jej poetycki monolog staje się próbą zrozumienia i ponownego zbudowania siebie.” (Agnieszka Witczak, Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju, @bibliotekajastrzebie)

„Natalia Lewandowska uchyla nam drzwi do »uczuć archiwum prywatnego«, w którym pulsują one w sposób namacalny i przejmujący. Zmysłowe spełnienie i zachwyt mieszają się w nim z niepewnością, żalem i goryczą. Zakochana kobieta, jak Ziemia krąży wokół Słońca, bezwstydnie obnaża swoje uczucia i wyznaje »jestem Julią / umarłam na miłość«. Jej szepty i krzyki splatają się w zmysłowy monolog. Mam głębokie poczucie, że w jego prawdzie skrawek serca odnajdzie każda z nas!” (Edyta Pasik, @Mojezachwycenia)

O AUTORCE:
Natalia Lewandowska – absolwentka neuropsychologii i neurokognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureatka m.in. Nagrody Specjalnej Jury Ogólnopolskiego Konkursu „Jesienna Chryzantema” oraz wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Czuła i nieco neurotyczna obserwatorka wszechświata. Potrafi zachwycić się zapachem nowej książki i rozpłakać nad rozgotowanym makaronem, przy czym jedno i drugie zdarza się jej nagminnie. Zwolenniczka długich rozmów, dobrej muzyki, poleconych listów i wyblakłych fotografii. W wolnym czasie zamyka rzeczywistość w słowa, aby zapobiec obłędowi.

Moc Media
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-671-3337-1

Liczba stron: 150

Format: 12.0x19.0cm

Cena detaliczna: 41,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...