Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nastoletnia panna młoda

Cathy Glass

Nastoletnia panna młoda

7.6

(129 ocen) wspólnie z

34,90

Historia pochodzącej z Bangladeszu czternastoletniej Angielki, która zdecydowała się uciec od rodziny.

„Od razu czułam, że historia Zeeny będzie inna niż pozostałe. Byłam też pewna, że dziewczynka coś ukrywa. Jednak nieprędko poznałam jej sekret. Dopiero któregoś z kolei dnia swego pobytu u mnie załamała się i wśród łez wyznała mi, co ją spotkało. Nigdy tego nie zapomnę”.

Cathy Glass, brytyjska autorka bestsellerowych, czytanych na całym świecie opowieści o prowadzonej przez nią rodzinie zastępczej, tym razem opisuje historię pochodzącej z Bangladeszu czternastoletniej Angielki, która zdecydowała się uciec od rodziny.

Przerażona Zeena prosi wychowawczynię w szkole, by pomogła jej znaleźć miejsce w rodzinie zastępczej. Nikt nie wie, czego się boi. U Cathy, dziewczynka stopniowo odzyskuje spokój, jednak ogromnie tęskni za młodszym rodzeństwem, które mieszka z rodzicami. Rodzina Zeeny jest bardzo tradycyjna, zakorzeniona głęboko w kulturze azjatyckiej. Rodzice zabraniają Zeenie wszelkiego kontaktu z rodzeństwem, ponieważ ich zdaniem dziewczynka okryła hańbą ich i całą lokalną społeczność bangladeską.

Zeena usiłuje spotykać się z braćmi i siostrami potajemnie, jednak gdy dowiaduje się o tym jej ojciec, razem z wujkiem wciągają ją do auta i grożą. Jeśli nie przestanie przysparzać im problemów i nie będzie im posłuszna, obleją ją benzyną i podpalą. Mimo że Zeena pozostaje pod opieką nie tylko rodziny zastępczej, lecz także lokalnego ośrodka pomocy społecznej i policji, za bardzo się boi, by wnieść oskarżenie przeciw krewnym. Wreszcie któregoś dnia Cathy odkrywa wstrząsającą prawdę o Zeenie. Z ciężkim sercem stwierdza, że chyba nie będzie w stanie jej pomóc.

Muza SA
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-04-20

ISBN: 978-83-287-0288-2

Liczba stron: 336

Muza SA

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...