Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nasza nerwowa planeta

Matt Haig

Nasza nerwowa planeta

6.5

(39 ocen) wspólnie z

24,50

 

Czy podobnie jak Neo w filmie Matrix czujesz czasem, że z tym światem coś jest nie tak? Tak jakby wszystko dookoła: społeczeństwo, postęp techniczny i cała nasza planeta, sprzysięgło się, aby namieszać nam w głowach, skołować nas i unieszczęśliwić. Miało być łatwiej, lepiej i bliżej ideału. Jest nerwowo, szybko i coraz bardziej niespokojnie. Nawet groźnie. Niepokoimy się wszystkim: wielką polityką, kryzysem klimatycznym, przyszłością dzieci i swoją nadwagą. Mimo że niemal bez przerwy pozostajemy w kontakcie z innymi ludźmi, czujemy się coraz bardziej osamotnieni.

Ta książka nie rozwiąże wszystkich tych problemów, ale pomoże Ci zachować spokój. Opowiada o komplikacjach współczesnej ludzkości i o tym, jak łatwo unieszczęśliwiają nas rzeczy i technologie, które z założenia miały nas zadowolić. Pokazuje też, jak w tym morzu szaleństwa odnaleźć siebie i swoje prawdziwe pragnienia. Dzięki temu ciepłemu, mądremu i wnikliwie napisanemu przewodnikowi przypomnisz sobie, że jesteś wystarczająco dobrą osobą, że zasługujesz na własną wyrozumiałość i nie musisz doprowadzać się do załamania nerwowego w toksycznej pracy. A jeśli jeszcze zrozumiesz, na czym polegają i czym są spowodowane te wszystkie negatywne wpływy współczesnego świata, łatwiej się im przeciwstawisz. I dlatego właśnie powstała ta książka: aby pomóc Ci odzyskać spokój, wrócić do równowagi i poczuć zadowolenie z życia.

Czy jeszcze można...
...zachować zdrowe zmysły, gdy świat zalewa nas szaleństwem?
...ocalić swoją ludzką naturę, gdy postęp zalewa nas odczłowieczoną technologią?
...czuć się szczęśliwym, gdy dookoła królują niepokój i rywalizacja?

A może po prostu żyć dobrze i szczęśliwie?

Sensus
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-7806-3

Tytuł oryginalny: Notes on a Nervous Planet

Liczba stron: 304

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...