Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nauczać i zgłębiać Bożą Miłość

Joseph Ratzinger

Nauczać i zgłębiać Bożą Miłość

34,00

 

Zawsze, gdy czytam dzieła Josepha Ratzingera - Benedykta XVI, coraz wyraźniej widzę, że uprawiał on i uprawia " teologię na kolanach": na kolanach, ponieważ zanim zobaczy się w nim wielkiego teologa i nauczyciela wiary, widzi się w nim człowieka naprawdę wierzącego, człowieka, który rzeczywiście się modli. [...] ucieleśnia on serce całego kapłańskiego działania: owo głębokie zakorzenienie w Bogu [...] ową stałą relację z Panem Jezusem.

Papież Franciszek

Kryzys kapłaństwa w świecie zachodnim w ostatnich dekadach jest także rezultatem radykalnej dezorientacji tożsamości chrześcijańskiej wobec filozofii, która przekazuje wewnątrz świata najgłębszy sens i ostateczny cel w historii i każdej ludzkiej egzystencji, pozbawiając go w ten sposób transcendentnego horyzontu i perspektywy eschatologicznej [...]. W prezentowanym tomi Joseph Ratzinger wskazuje drogę prowadzącą poza drogą kryzysu, w jaki popadło - bez odpowiedniego przygotowania oraz motywacji teologicznych i socjologicznych - kapłaństwo katolickie; kryzysu, który doprowadził wielu kapłanów - wielu z nich rozpoczęło przecież swoją drogę z miłością i gorliwością - do stanu osobistej niepewności i zamieszania w odniesieniu do swojej roli w Kościele. Książkę tę będzie można owocnie wykorzystać nie tylko dla teologiczno - naukowego określenia sakramentu kapłaństwa, ale też dla duchowego pogłębienia powołania kapłańskiego, jak również podczas rekolekcji dla kapłanów i do przepowiadania " chwalebnej posługi Nowego Przymierza, posługi Ducha i życia".

Kard Gerhard Ludwig Müller

Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2018-10-30

ISBN: 978-83-656-1200-7

Liczba stron: 268

Format: 14.0x21.5cm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...