Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nauczyciel z Polski

Jarek Szulski

Nauczyciel z Polski

8.7

(259 ocen) wspólnie z

59,00

 

Pierwsza taka książka o szkole! Zobaczcie, co może się w niej wydarzyć, jeśli otworzymy się na relację i dialog. I jak piękny może to być kawałek świata…

Jarek Szulski – nauczyciel z pasją, współtwórca Akademii Psychologii Przywództwa i autor bestsellerowych powieści Zdarza się i Sor, powraca z praktycznym poradnikiem i jednocześnie wciągającą opowieścią o miłości do szkoły. Bazując na własnych doświadczeniach, we wzruszający sposób pokazuje drogę dorastania i rozwoju nieco szalonego nauczyciela, dotyka jasnych i ciemnych stron „najpiękniejszego zawodu świata” oraz zachęca do zupełnie nowego kształtowania szkolnej codzienności, tak by każda godzina spędzona z uczniami stała się dla wszystkich niesamowitą przygodą. I udowadnia, że jest to możliwe!

Pełen humoru, barwnych anegdot, inspiracji do dalszego rozwoju oraz praktycznych pomysłów na pracę z młodzieżą poradnik, zawiera także szereg rozmów z wybitnymi specjalistami oraz kilkanaście poruszających esejów napisanych przez uczennice i uczniów liceów ogólnokształcących. Całość graficznie spinają ilustracje i doodle 16-letniego Eryka Kiepuszewskiego.

Czytajcie, bawcie się, inspirujcie i wzruszajcie!

„Ostrzeżenie! Lektura tej książki skonfrontuje cię z wymiarami życia, które dotąd masz „za kurtyną”. Może to być zarówno pierwiastek rebelii, przekory, agresji, bestii, dosadności języka jak i piękna, empatii, pokory, subtelności, czułości, wrażliwości i dobra. Jeśli jednak chcesz zachować status quo – odłóż tę książkę natychmiast!” – Jacek Santorski.

„Nie polecam! Język potoczny, dużo szczegółów, detali, które potrafią zdziwić, żeby nie powiedzieć zszokować. Padają jak z pstryczka słowa niecenzuralne, a wszystko to z głowy gościa, który przez kilkanaście lat był belfrem! To nie dla nauczycieli poukładanych i szukających w szkole spokoju kilku godzin lekcyjnych” – Jurek Owsiak.

„Polecam! Po trzykroć polecam tym, co chcą przejść na drugą stronę i zabrać ze sobą całą klasową ekipę, która za taką podróż potrafi wznieść okrzyk jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!. Otwórz książkę na byle jakiej stronie… każda z nich to konkretne rozwiązanie problemów. No, taka sztuka Jarka!” – Jurek Owsiak.

„Książka Jarka Szulskiego jest inspirującą lekturą dla nauczycieli, którzy chcą rozwijać zainteresowania uczniów, ich samodzielne i krytyczne myślenie, którzy są przekonani, że szkoła powinna być miejscem budowania relacji społecznych – rozwijania umiejętności dialogu z osobami inaczej myślącymi, uczenia pracy zespołowej i współodpowiedzialności za tworzoną z innymi wspólnotę. Czytając ją angażujemy się w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, jak nawiązywać i rozwijać relacje z uczniami, tak by osiągnięcie tych celów stało się możliwe” – dr Krystyna Starczewska.

Jarosław Szulski & Co Dom Wydawniczy
Oprawa miękka

Liczba stron: 596

Format: 156x225mm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...