Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nazwijmy to miłość

Janusz Leon Wiśniewski

Nazwijmy to miłość

7.1

(140 ocen) wspólnie z

32,90

 

Każdy człowiek inaczej postrzega różne rzeczy. Wszystko zależy od jego wieku, kondycji, wykształcenia, statusu majątkowego, a nawet preferencji seksualnych. Kobiety i mężczyźni potrafią świadomie i szczerze okłamywać siebie i tkwić w toksycznych relacjach szukając odrobiny szczęścia.

„Nazwijmy to miłość” to kontrowersyjna opowieść o zakazanej namiętności sprzecznej z wszelkimi normami społecznymi. Miłość to słowo, które skrywa niezliczoną ilość znaczeń. Ta pozornie piękna i spełniona ma niekiedy swoje mroczne drugie dno, z kolei ta społecznie potępiana – bywa otwarta na serdeczność, czułość i głębię.

Autor prowadzi rozważania na temat dziedziczności inteligencji, narcyzmie, biochemii miłości, historii botoksu, medytacji oraz pandemii samotności.

Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-7040-6

Liczba stron: 120

Literackie

Format: 123x197mm

Cena detaliczna: 32,90 zł

TEDx Talk z udziałem autora

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Grażyna

Zdecydowanie polecam

Janusz Leon Wiśniewski to kolekcjoner ludzkich historii. Człowiek, który obserwuje ludzi i na tej podstawie pisze niesamowite opowiadania. Pisze autentycznie, prawdziwie. Pokazuje różne oblicza miłości. Zmusza do refleksji. Zdecydowanie jest moim ulubiony pisarzem, a jego książki zajmują honorowe miejsce na mojej półce.
Angela Bąk

niezwykła

Zbiór opowiadań zupełnie niezwiązanych ze sobą ludzi. Są to różne oblicza miłości: spełnione, romantyczne, czułe, piękne, wzruszające, ale też toksyczne, smutne i potępiane.
Lilianna

Nazwijmy to Miłość

Jeśli nie spotkaliście się wcześniej z twórczością Wiśniewskiego, to zdecydowanie polecam zacząć od opowiadań „Nazwijmy to miłość". Tematyka pojmowania miłości towarzyszy każdemu człowiekowi. Każdy rozumie ją na swój sposób. Dzięki różnym obserwacjom autora, możemy popatrzeć na nią nie tylko swoimi oczami, ale też oczami innych. To jest niezwykłe. To trzeba poczuć. To daje do myślenia. Zachęcam!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...