Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Necrovet. Radiografia bytów nadprzyrodzonych

Gajzler Joanna W.

Necrovet. Radiografia bytów nadprzyrodzonych

7.2

(238 ocen) wspólnie z

32,13

 

Florka wraz z zespołem magicznego gabinetu weterynaryjnego powraca i musi stawić czoła nowym niecodziennym wyzwaniom.

Jesień w Zrębkach jest deszczowa i nieco ponura, a okoliczności natury magicznej i zwierzęcej tylko pogłębiają niewesoły nastrój. Jakaś tajemnicza istota rozkopuje groby, cioci Teresce ukazuje się zły omen, ktoś postrzelił ptaka zwiastującego szczęście.

Brakuje tylko opętania…

Na drodze bohaterów ponownie staje wiele magicznych stworzeń, nawet w niespodziewanych miejscach i podczas urlopu – w tym rozkoszny psianiołek Puder, królik Tapczan i tajemnicza ilomba. Teraz jednak, u progu Halloween, gdy zasłona między światami staje się cieńsza, do gabinetu weterynaryjnego doktor Izabeli Pokot i na spokojne wiejskie uliczki trafiają istoty, które w naszej rzeczywistości raczej kryją się w cieniu. Trudno w takich warunkach zachować zimną krew. I prawdziwą radość z życia.

A do tego Florkę kusi, by pracę techniczki weterynaryjnej o coś uzupełnić, odkrywa bowiem w sobie niespodziewany talent. Jesteście ciekawi, dokąd ją to doprowadzi?

***

Wejdź do świata, w którym tulenie puchatych zwierzątek wiąże się z magicznymi konsekwencjami! W tym gabinecie weterynaryjnym poczujesz, że miłość do niezwykłych stworzeń nie zna granic – nawet jeśli objawia się w postaci węża żywiącego się duszami...

Marta Dąbkowska, Wybredna Maruda

Diagnoza: niedobór przyjemnej polskiej fantastyki.

Zalecenia: Necrovet 3.

Tym razem w poczekalni gabinetu weterynaryjno-nekromantycznego doktor Izy Pokot natkniecie się między innymi na psianiołka (uważajcie, żeby nie odleciał!), wrzaskuna czy matagota (nie mylić ze zwykłym kotem!) - autorka nie ustaje w prezentowaniu czytelnikom nietypowych fantastycznych stworzeń, a zabawne perypetie Florki i jej magicznych pacjentów po raz kolejny stanowią pretekst do poruszenia ważnych, również niemedycznych kwestii. Zalecam przyjęcie na cito!

Ewa Cat Mędrzecka, youtube.com/catvloguje

Po raz kolejny mamy okazję zajrzeć do niezwykłej lecznicy w Zrębkach. Niebezpieczne grzyby, ilomba czy puchaty psianiołek to tylko niektóre z magicznych „przypadków”, z którymi zmierzą się nasi ulubieni bohaterowie. Izabela, Florka i faun Bastian znów staną przed mnóstwem szalonych wyzwań. Nie możecie tego przegapić!

Monika Mąka, @zakurzona_biblioteka

BIOGRAM

Joanna W. Gajzler

ur. 16 marca 1991 r.

Studiowała twórcze pisanie na Uniwersytecie Łódzkim. Zadebiutowała powieścią Bóg Maszyna, która zdobyła nominację do nagrody Zajdla za 2021 rok. Zawodowo techniczka weterynarii, która kocha herbatę i własne stadko zwierzaków, towarzyszących jej podczas wszystkich procesów twórczych. W 2023 r. nakładem wydawnictwa SQN Imaginatio ukazał się Necrovet. Usługi weterynaryjno-nekromantyczne. Historia skradła serca dziesiątek tysięcy czytelników.

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8330-500-4

Liczba stron: 368

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...