Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nemo Berlińskie róże

Alan Moore

Nemo Berlińskie róże

6.3

(32 ocen) wspólnie z

39,99

 

Nowy album znakomitego duetu autorskiego – Alana Moore’a i Kevina O’Neilla. Opowieść o przygodach córki legendarnego kapitana Nemo, członka Ligi Niezwykłych Dżentelmenów. Janni Dakkar znana jest przede wszystkim jako dziedziczka spuścizny swojego ojca. Indyjski książę pozostawił jej bowiem w spadku legendarną machinę, która swego czasu budziła grozę wśród ludzi morza – statek „Nautilus”. Jest rok 1941. Janni Nemo wciąż rządzi na morzach. Jednak kiedy okręt powietrzny wiozący jej córkę i zięcia zostaje zestrzelony, a młodzi trafiają do niemieckiej niewoli, Jenni wraz z mężem Jackiem Strzałą nie waha się i natychmiast kieruje „Nautilusa” w samo serce Rzeszy, rządzonej przez groteskowego dyktatora Adenoida Hynkela. W upiornej berlińskiej metropolii czekają na nich jednak nie tylko wojska wroga, ale też pozostałości niesławnych Bohaterów Zmierzchu, niemieckiej odpowiedzi na Ligę Niezwykłych Dżentelmenów – i pewna złakniona zemsty nieprzyjaciółka.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1031-1

Liczba stron: 56

Format: 175x265mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...