Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nerwica miałem poznałem pokonałem

Adam Kizam

Nerwica miałem poznałem pokonałem

7.6

(5 ocen) wspólnie z

29,90

 

Chcesz rozładować stres i nerwicę w ciągu paru sekund?

Trzydziestoparoletni, wysportowany, ale znerwicowany mężczyzna ląduje pewnego majowego poranka w jednym z warszawskich szpitali na OIOM-ie z zawałem serca. Po wyjściu ze szpitala zaczyna się dla niego piekło. Walczy na różne sposoby, ale bez większego efektu. Jednak determinacja, z jaką chce wrócić do zdrowia, pozwala mu odkryć coś, co jest bardzo proste i najbardziej skuteczne w pozbyciu się paraliżującego lęku.
Podczas swoich poszukiwań i obserwacji nerwicy zauważył, że ludzka Uwaga nie może być w dwóch miejscach jednocześnie. Nie może być w lęku i jednocześnie w naszym otoczeniu. Nie można czuć emocji lęku i w tej samej chwili widzieć i słyszeć coś, co nas otacza. Bo jedno jest na pierwszym miejscu, a drugie jest tłem. Jeżeli czujemy stres, to tylko dlatego, że tam jest nasza Uwaga. Albo brak Uwagi gdziekolwiek. Nie możemy wtedy widzieć naszego otoczenia. Patrzymy, ale nie widzimy. Słuchamy, ale nie słyszymy.
Istnieje tylko jako tło dla naszego stresu, dla naszej nerwicy.
Swoje spostrzeżenia, pewnym zbiegiem okoliczności, autor znalazł opisane w Biblii, którą to zaczął czytać, poszukując czegoś, co mogło chociaż na chwilę ukoić wtedy jego ogromne napięcie. Bóg i mamona. Nie można służyć dwóm panom jednocześnie. Nasza Uwaga nie może być w naszym myśleniu i jednocześnie w otoczeniu. To był początek szybkiego zdrowienia. Powrót Uwagi do otoczenia. Wystarczy tylko chcieć otworzyć oczy. Syn marnotrawny zacznie wtedy powracać do domu ojca.

Stres, nerwica, depresja to tylko gra myśli i emocji i najzwyczajniej w świecie, odwracając od nich Uwagę i skupiając się na czymś w otoczeniu albo zwracając Uwagę bezpośrednio na te myśli i emocje, powodujemy ich znikanie. Ta medytacja, spowiedź prowadzi do całkowitego pozbycia się wszystkich złych myśli i emocji. Tym samym pozbawi was pytań na temat przeszłości i przyszłości. Wali się Wielki Babilon i powstaje Nowe Jeruzalem. To jest cały sekret psychiki człowieka.

W tej chwili jest to człowiek z szeroko otwartymi oczami, który stoi obok swojego myślenia i wszelkie wichry, jakie się zrywają, wszelkie emocje i myśli powodujące nerwicę, nie mają na niego żadnego wpływu. Wie, że całe zło, jakie istnieje, to tylko złe myśli. Myśli na temat emocji i myśli na temat świata. Myśli, których wcale nie musimy słuchać i które znikają jak wszystko, co jest w człowieku niepotrzebne. Wie to z własnego paroletniego doświadczenia.

Poligraf
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-785-6079-1

Liczba stron: 182

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...