Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Neufert. Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego wyd. 5

Neufert. Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego wyd. 5

150,35

 

W 1936 roku Ernst Neufert opublikował w Niemczech pierwsze wydanie swojego przełomowego wówczas, a dziś już klasycznego, dzieła Bauentwurfslehre (Podręcznik projektowania architektoniczno-budowlanego). Od tego czasu w ojczyźnie autora na bieżąco aktualizowano zawartą w książce wiedzę, wydając kolejną wersję podręcznika średnio co dwa lata. W Polsce książka ukazała się po raz pierwszy w 1980 roku, w 2022 publikujemy ją już po raz piąty.

Podręcznik z każdą kolejną wersją zyskiwał na objętości – bogatszy o uwspółcześnione treści i zupełnie nowe tematy, które są odpowiedzią na osiągnięcia, trendy oraz potrzeby architektury i technologii budowlanych.

W obecnie publikowanym w języku polskim wydaniu warto zwrócić uwagę na treści w znaczy sposób poszerzone, uzupełnione, zaktualizowane lub zupełnie nowe w porównaniu z poprzednią edycją. Są to między innymi zagadnienia:

·związane z projektowaniem uniwersalnym, które uwzględnia przede wszystkim potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami (projektowanie bez barier);

·dotyczące projektowania architektury mieszkaniowej zarówno wielo-, jak i jednorodzinnej (znaczna liczba nowych przykładów i realizacji referencyjnych);

·odnoszące się do projektowania miejsc zgromadzeń, hoteli, szkół, placów zabaw, muzeów, świątyń i obiektów przemysłowych (nowe wytyczne zostały zmienione zgodnie ze współczesnymi wytycznymi i tendencjami projektowymi);

·opisujące planowanie i kierowanie budową;

·światła dziennego i sztucznego w architekturze;

·architektury kontenerowej.

Arkady
Oprawa twarda

Wydanie: 5

ISBN: 978-83-213-5126-1

Liczba stron: 624

Cena detaliczna: 249,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...