Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nexus tm czyli skalowalny scrum

Nexus tm czyli skalowalny scrum

38,78

 


Ciągłe dostarczanie zintegrowanego produktu przez wiele zespołów scrumowych

Popraw i przyspiesz dostarczanie oprogramowania w dużych, rozproszonych i złożonych projektachNexus to najprostsze i najskuteczniejsze podejście do stosowania Scruma w skali obejmującej wiele zespołów, lokalizacji i stref czasowych. Został utworzony przez Scrum.org – pionierską organizację prowadzącą szkolenia i przyznającą certyfikaty dotyczące Scruma. Organizację tę założył Ken Schwaber, współtwórca Scrum. Podczas tworzenia Nexusa wykorzystano dekady doświadczenia, stawiając czoła wyjątkowym wyzwaniom, z którymi mierzą się zespoły, łącząc się, współdzieląc pracę, zarządzając i minimalizując zależności.
Ta zwięzła książka pokazuje, jak Nexus pomaga zespołom dostarczać złożone, wieloplatformowe, programistyczne produkty w krótkich, częstych cyklach, nie poświęcając spójności ani jakości, nie dodając niepotrzebnej złożoności i nie odchodząc od zasadniczych założeń Scrum. W rozbudowanym studium przypadku autorzy zilustrowali, jak Nexus pomaga rozwiązać typowe wyzwania związane ze skalowaniem, w tym redukcję zależności między zespołami, zachowanie samoorganizacji zespołów i utrzymanie przejrzystości, a także sprawozdawczość.

• Zrozum wyzwania dotyczące dostarczania pracy, zintegrowanych przyrostów produktu pochodzących od wielu zespołów oraz dowiedz się, jak odnosi się do nich Nexus.
• Utwórz Nexus wokół nowego lub istniejącego produktu i naucz się definiować cele i planować pracę zgodnie z Nexusem.
• Uruchom sprinty w Nexusie, zapewniając przejrzystość postępu, prowadząc skuteczne przeglądy sprintów Nexusa i używając retrospektyw sprintów Nexusa w celu ciągłego udoskonalania.
• Pokonaj wyzwania związane ze współpracą rozproszonych zespołów.KURT BITTNER jest wiceprezesm ds rozwiązań dla przedsiębiorstw w Scrum.org i ma ponad 35 lat doświadczenia w pomaganiu zespołom w dostarczaniu oprogramowania w krótkich cyklach sterowanych informacjami zwrotnymi, jako programista, menedżer produktu i właściciel produktu, jako analityk branżowy i jako organizacyjny agent zmiany. PATRICIA KONG jest właścicielem produktu w programie rozwiązań dla przedsiębiorstw w Scrum.org, w tym dla Nexus Framework. Zajmowała się rozwojem produktu, zarządzaniem produktu i marketingiem, prowadząc wiele początkujących firm. DAVE WEST, CEO i właściciel produktu w Scrum.org, często prowadzi przewodnie prezentacje na większych konferencjach branżowych i jest powszechnie czytanym autorem książek, blogów, artykułów i raportów z badań.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-368-7

Liczba stron: 184

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...