Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nic ciekawego

Marek Guzowski

Nic ciekawego

49,00

 

„Nie daj się zwieść pozorom. „nic ciekawego” to zaledwie przewrotny tytuł mojego debiutanckiego tomiku, będącego zlepkiem różnorodności. Podejmuję eskapadę przez wczoraj, dziś i jutro. Pełno tutaj przemyśleń w krzywym zwierciadle, fantazji, intymności, zapachu natury czy fobii tworzących obraz człowieka: niby podobnego do innych, lecz tak odmiennego.

Ciekawe, czy zdołasz mnie dogonić.

Weź głęboki wdech i zanurz się w tym bezkresnym kosmosie”.

Marek Guzowski

Marek Guzowski – rocznik‘80. Na co dzień filolog języka angielskiego. Po matce malarce odziedziczył zdolności artystyczne, skąd wzięło się pisanie wierszy. Pracoholik, ale jednocześnie wielbiciel spędzania czasu na wolnym powietrzu; marzy o przebiegnięciu pełnego maratonu, pasjonuje się gotowaniem wegańskich dań, czyta po kilka książek naraz i podróżuje. Zmienia się jak kameleon, mieszając otoczenie ze swoim wyglądem – stąd czarne ubrania, tatuaże i mieszkanie bez dodatkowych kolorów. Niestrudzenie spełnia swoje marzenia.



chińska randka


zrodzeni z chińskiej porcelany

esencją herbaty ziemistej w smaku przemoczeni

i rybą słoną na surowo przyodzianą

randkę

jemy


gdy pod lampionem napęczniałym

szczerzy zęby kucharz skośnooki

i liczy wytrwale

ziarenka perłowego ryżu

a księżyc niechcący płynie

pośród jego pałeczkowatymi rękami

aż zniknie incognito

za smoczą żaluzją

Pan Wydawca
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-666-7031-0

Liczba stron: 72

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...