Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nie cały umieram. Dziedzictwo Jana Pawła II

Praca zbiorowa

Nie cały umieram. Dziedzictwo Jana Pawła II

12,00

 

Książka "Nie cały umieram. Dziedzictwo Jana Pawła II" (w serii "Na szlakach Posłańca") jest propozycją powstałą w związku z oczekiwaną beatyfikacją Ojca świętego Jana Pawła II.
Zaproponowany układ tekstów - publikowanych na łamach "Posłańca" w rubryce "Dziedzictwo Jana Pawła II" w latach 2007-2010 - ma wzbudzić refleksję, jakie ślady pozostawił Wielki Papież, o którego świętości przekonane są tysiące osób z całego świata.
Dlatego książka rozpoczyna się od osobistego świadectwa kard. Stanisława Dziwisza o świętości Jana Pawła II. Kolejne strony książki w sposób retrospektywny ukazują mniej lub bardziej znane obrazy z życia Karola Wojtyły, jego drogi do kapłaństwa, posługi biskupiej aż do wyboru na Papieża i pierwsze wizyty zagraniczne. A tłem dla refleksji - tworzących niekiedy plastyczne obrazy - jest sytuacja społeczno-polityczna, co nadaje książce specyficznego klimatu. Dalsze części książki przedstawiają niektóre charakterystyczne cechy pontyfikatu Jana Pawła II: człowiek i jego godność, przesłanie "Redemptor hominis", maryjny rys papieskiego posługiwania, rola kultury, papieskie zwyczaje Bożonarodzeniowe. Czytelnik może dostrzec w Janie Pawle II charyzmatycznego Lidera, człowieka z pasjami. Przejawiało się to m.in. w jego trosce o ochronę życia, bezbronnych, o wartość rodziny czy świętowanie niedzieli, co było przedmiotem papieskiego nauczania. Jednym z owoców jego niezwykłego pontyfikatu jest Pokolenie JP2.
Całość pozycji kończy refleksja kard. Stanisława Dziwisza, który pyta o zadania, jakie stają przed nami wobec daru prawdy, cierpienia, świętości i służby, zawartych w wielkim darze pontyfikatu Jana Pawła II.

WAM
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-750-5739-3

Liczba stron: 88

Format: 13.6x21.0cm

Cena detaliczna: 12,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...