Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nie jesteś skazanx na szkołę

Mikołaj Marcela

Nie jesteś skazanx na szkołę

25,54

 

Nie masz podręcznika? Pała! Żeby wam się nie nudziło, zadam na weekend! Wyciągamy karteczki! Chcesz iść do toalety? A co robiłxś na przerwie? Jak ty się ubrałxś do szkoły? Dzwonek jest dla nauczyciela! Do odpowiedzi NUMER… Znasz to pewnie aż za dobrze, prawda? Szkoła kojarzy Ci się z więzieniem, bezsensownym zakuwaniem, nieustanną harówką, karą za przestępstwo, którego nie popełniłxś? Nie masz czasu na prawdziwe ŻYCIE. A przecież nie tak miało to wyglądać! Jest dobra wiadomość! Możesz protestować! Masz wybór! I swoje prawa! Może o tym nie wiesz, ale istnieją różne sposoby na hakowanie systemu edukacji i spełnienia obowiązku szkolnego poza szkołą! Musisz tylko ogarnąć, co tak naprawdę liczy się w szkole i jakie masz alternatywy! Potraktuj tę książkę, jak drogowskaz, który doprowadzi cię do celu. Dowiesz się z niej m.in.: - Co robią ci oceny? I o co chodzi z egzaminami? - Dlaczego warto uważać na rankingi szkół? - Jakie są procedury przy zmianie szkoły? - Od czego zacząć przygodę z edukacją domową? I czy faktycznie skazuje ona na samotną naukę? - Jakie są plusy i minusy szkół demokratycznych i Szkoły w Chmurze? - Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły niepublicznej? Szkoła Montessori, waldorfska, a może autorska? - Co jeśli nie możesz pozwolić sobie na ucieczkę z systemu? Do czego przywiązywać wagę w szkole, a co można sobie odpuścić? - Jeśli jakie masz prawa i jak możesz ich bronić w szkole? Nie potrafisz odnaleźć się w systemie edukacji? Wszyscy twierdzą, że to z tobą jest coś nie tak? Taksiążka jest dla ciebie. Masz wybór! Poznaj swoje prawa i działaj!

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788328730366

Liczba stron: 240

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...