Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nie kupuj kota w worku Wyrażenia i zwroty frazeologiczne z ćwiczeniami

Agnieszka Ogonowska

Nie kupuj kota w worku Wyrażenia i zwroty frazeologiczne z ćwiczeniami

7.5

(2 oceny) wspólnie z

28,22

 

To pomoc dydaktyczna i terapeutyczna przeznaczona dla:

  • dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym,
  • dzieci starszych z trudnościami językowo-komunikacyjnymi (dysleksją, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, afazją),
  • dorosłych z afazją,
  • osób w różnym wieku, uczących się języka polskiego jako obcego,
  • dzieci, które się nudzą i chętnie spędzą kreatywnie czas.

Proponowane ćwiczenia rozwijają umiejętność rozumienia i interpretacji frazeologizmów oraz świadomego ich użycia w codziennym życiu. Można je dowolnie wybierać w ten sposób, by ich stopień trudności był adekwatny do poziomu umiejętności dziecka/pacjenta.

Dzięki zadaniom zawartym w książce czytelnik mały i duży pozna pojęcie metafory, rozwinie swoje umiejętności językowe, percepcję wzrokową i małą motorykę. Zdobędzie także umiejętność czytania ze zrozumieniem i – przede wszystkim – miło spędzi czas, bawiąc się słowami i poznając bogaty w związki frazeologiczne język polski.

Dobrą intelektualną zabawę gwarantuje różnorodność ćwiczeń: krzyżówki, zadania matematyczne, pytania, zakreślanie, pisanie, odnajdywanie elementów, wskazywanie różnic. Nie kupuj kota w worku to kalejdoskop słowno-rysunkowych rozrywek, powstały na kanwie polskich frazeologizmów. Prawdziwe językowe figle-migle dla małych i dużych adeptów poprawnej polszczyzny.

 

Jest to ciekawa propozycja dla rodziców i terapeutów poszukujących pomocy, która usprawni naukę języka polskiego, a także uzupełni terapię specjalistyczną. Dobór wyrażeń oraz zwrotów frazeologicznych z obecnością zwierząt jest trafny, wzbudza ciekawość, a różnorodność zaproponowanych zadań umożliwia zrozumienie metaforycznych sformułowań. Całość przedstawiona jest w lekkiej, przejrzystej, nienużącej podopiecznego formule, która pozwala mu zrozumieć
i włączać do własnego zasobu językowego opracowane wyrażenia i zwroty.
Bożena Senkowska (terapeuta, logopeda)

Wydawnictwo Edukacyjne
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788365669636

Liczba stron: 60

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...