Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nie ma złych dni

Marek Szurawski

Nie ma złych dni

19,96

 

Książka pełna zabawnych i intrygujących myśli, opowieści o żeglarstwie, historii rumu i przepisów koktajlowych.
„Nie ma złych dni! Opowieści rumowe z jasnej strony życia, przy 101 koktajlach zmieniających wszystko” zachęca do najważniejszej rzeczy w życiu. A jest nią… Niestety kropki można uzupełnić tylko jeśli uważnie przeczytało się książkę i przyjęło za swoje przesłanie słowa: „Konsumpcja nie zwalnia od (mądrego) myślenia”.
A to nie jedyna przeszkoda.

Autor zniechęca bowiem czytelnika do zakupu książki, ponieważ, chcąc pozostać z nim w dobrych relacjach, boi się, że:
- może być rozczarowany – nie jest to bowiem tylko spis koktajli i receptur miksowania
- może się przestraszyć – książka zachęca bowiem do uważnego przyjrzenia się samemu sobie, a to, co odkryje może się mu nie spodobać
- lektura wymaga odwagi – która pozwoli zrozumieć, że warto zainwestować w siebie i coś zmienić
- wymaga także działania – wszak samo myślenie nie przynosi korzyści, a czytelnik jest leniwy i się mu nie chce
- może ogarnąć go lęk przed chorobą alkoholową – nie zauważy momentu jak zacznie przekraczać granice, a jego silna wola powinna raczej nazywać się słabą wolą
- uwierzy, że jego życie składa się tylko z przegrywania, smutku i zniechęcenia, a jemu wcale nie jest z tym niewygodnie

Jeśli jednak, mimo wszystko, na własną odpowiedzialność, postanowisz zakupić tę pozycję, kup od razu 2 egzemplarze. Chcesz wiedzieć dlaczego? Zajrzyj do koktajlu nr 91, on ci wszystko wyjaśni.

Sol
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-624-0594-7

Liczba stron: 256

Format: 195x195mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...