Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nie umrzeć za życia Wiara Krzyż Nawrócenie

Robert Skrzypczak

Nie umrzeć za życia Wiara Krzyż Nawrócenie

8.1

(14 ocen) wspólnie z

39,90

 

Oto wielka tajemnica wiary
Autor z ogromnym wyczuciem, ale też wnikliwością oraz znajomością ludzkich tęsknot, obaw, starań wskazuje na najważniejsze czynniki kształtujące naszą wiarę i prowadzące do zbawienia. Prawdziwą siłą książki jest przełożenie języka religijnego i przykładów biblijnych na naszą codzienność. Ksiądz profesor Robert Skrzypczak kieruje nasze myślenie ku wnioskowi, że właśnie w codziennych relacjach z drugim człowiekiem realizuje się nasza rzeczywista relacja z Bogiem. Według autora życie wiarą i pogłębianie jej nie jest wydarzeniem świątecznym, „od wielkiego dzwonu”, lecz powszednią praktyką w rodzinie, w relacjach kobiety i mężczyzny, w relacjach z dziećmi, z przyjaciółmi, ale i wrogami.
Lektura obowiązkowa dla każdego katolika chcącego żyć pełnią życia w Chrystusie oraz tych, którzy nie boją się konfrontacji z zasadniczymi pytaniami o Boga i sens własnej egzystencji, gotowych otworzyć się na wiarę, której najważniejszym składnikiem jest miłość.
Ks. Robert Skrzypczak – profesor Akademii Katolickiej w Warszawie, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, tłumacz oraz konsultant różnych stowarzyszeń i instytucji naukowych. Autor licznych książek i publikacji, które wyróżnia charyzmat przekładania trudnych zagadnień i prawd teologicznych na zrozumiały język trafiający w serce.

Rafael
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-665-6076-5

Liczba stron: 248

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...