Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niebezpieczne dziedzictwo Rywale Tudorów i mroczne sekrety Tower

Alison Weir

Niebezpieczne dziedzictwo Rywale Tudorów i mroczne sekrety Tower

7.2

(95 ocen) wspólnie z

42,99

 

Niebezpieczne dziedzictwo to dramatyczna historia dwóch młodych kobiet, które dzieli kilkadziesiąt lat, lecz łączy intrygująca tajemnica najsłynniejszej zbrodni w historii Anglii.Lady Katarzyna Grey przeżyła w swym młodym życiu ogromną tragedię. Jej starsza siostra, lady Jane Grey, została ścięta za bezprawne przyjęcie korony Anglii. Teraz zaś, wybierając zakazaną miłość, Katarzyna ryzykuje gniew swojej potężnej kuzynki – królowej Elżbiety I – dla której jest jedynie rywalką pragnącą pozbawić ją korony.Historia Katarzyny przeplata się z wcześniejszymi dziejami dalekiej krewnej, Kate Plantagenet, nieślubnej córki króla Ryszarda III. Kate kocha ojca, jednak na królewskim dworze sprawy przybierają niepomyślny obrót i niebawem zaczynają do niej docierać straszliwe pogłoski, które mogą obrócić wniwecz wszystko, co jest jej bliskie. Podobnie jak Katarzyna Grey, Kate zakochuje się w mężczyźnie, którego nie może poślubić. Tymczasem okoliczności zmuszają ją do podjęcia – jak się okaże – niebezpiecznej misji, której celem jest odkrycie prawdy o losie kuzynów zwanych królewiczami z Tower.
A czas nie sprzyja żadnej z bohaterek.

W swojej powieści Alison Weir błyskotliwie łączy fakty historyczne z fikcją literacką i na kanwie rzeczywistych wydarzeń snuje fascynującą opowieść, od której nie sposób się oderwać.

Wydawnictwo Astra
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-899-8164-6

Tytuł oryginalny: A Dangerous Inheriotance

Liczba stron: 480

Format: 160x235mm

Cena detaliczna: 42,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...