Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niedziele u Tiffany'ego

James Patterson, Gabrielle Charbonnet

Niedziele u Tiffany'ego

6.5

(216 ocen) wspólnie z

30,80

 

Nowy Jork, dwadzieścia trzy lata temu. Zaniedbywana przez matkę, słynną producentkę teatralną Vivienne Margaux, ośmioletnia Jane czuje się bardzo samotna. Raz w tygodniu matka zabiera ją na śniadanie do hotelu St. Regis, a potem idą razem oglądać biżuterię do Tiffany'ego. Rytuał ten jest powtarzany co niedzielę, Niedostatki emocjonalne wyrównuje dziecku jego jedyny prawdziwy przyjaciel - przystojny, zabawny Michael. Niestety Michael jest jedynie produktem wyobraźni Jane; gdy dziewczynka kończy dziewięć lat, Michael znika.
Nowy Jork, czasy obecne.
Dorosła Jane pracuje w firmie producenckiej matki, pozostając pod jej dominującym wpływem. Pisze sztukę teatralną "Chwała Bogu", opartą na przyjaźni z wyimaginowanym przyjacielem, i odnosi sukces na Broadwayu. Jane planuje film na podstawie sztuki, ale wzbrania się przed powierzeniem głównej roli swemu życiowemu partnerowi, narcystycznemu aktorowi Hugh McGrathowi. W ich związku nie dzieje się dobrze. Nieoczekiwanie w hotelu St. Regis spotyka Michaela, a właściwie mężczyznę łudząco do niego podobnego. Z wyglądu nie postarzał się nawet o rok. Czy "nowy" Michael to naprawdę jej wyimaginowany przyjaciel z dzieciństwa? jaką ma do spełnienia misję? Czy miłość może przeobrazić go w zwykłego człowieka?

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-765-9162-9

Liczba stron: 304

Albatros

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 30,80 zł

Tłumaczenie: Anna Maria Kołyszko

Rok wydania: 2012

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...