Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niemcy na kozetkę Dlaczego Angela Merkel ratuje świat rujnując swój kraj

Henkel Hans-Olaf, Starbatty Joachim

Niemcy na kozetkę Dlaczego Angela Merkel ratuje świat rujnując swój kraj

4.7

(10 ocen) wspólnie z

39,90

 

To prawda, że polski Czytelnik nie musi koniecznie interesować się sytuacją wewnętrzną Niemiec. Ale wobec głosu Hansa-Olafa Henkela i prof. Joachima Starbatty’ego nie można przejść obojętnie. Twierdzą oni, że Angela Merkel oraz większość Niemców cierpi na zaburzenie znane w psychologii jako syndrom pomagacza. Za wszelką cenę chcą oni ratować świat Za wszelką cenę chcą oni ratować świat (uchodźców, zadłużoną Grecję, strefę euro oraz ostatnio demokrację w Polsce), a przez to popychają sprawy w bardzo złym kierunku. Efektem jest stagnacja gospodarcza i radykalizacja nastrojów społecznych na całym kontynencie. Nie wróży nic dobrego, także Polsce…

Joachim Starbatty (ur. 1940) jest profesorem ekonomii, wieloletnim pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Tybindze. Jest członkiem Parlamentu Europejskiego we Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Był jednym z najgłośniejszych głosów w Niemczech sprzeciwiających się powstaniu strefy euro ostrzegając przed skutkami unii monetarnej w Europie. W 2013 roku opublikował Miejsce zbrodni: euro, w której skrytykował zarówno istnienie wspólnego obszaru walutowego, jak i pakiety ratunkowe dla krajów południa UE oraz samo członkostwo Niemiec w eurozonie.Kiedy sytuacja w Niemczech się zmienia, zawsze - prędzej czy później - odbija się to na Polsce. Nie ma innego kraju tak mocno powiązanego z nami gospodarczo, politycznie i społecznie.

Hans-Olaf Henkel (ur. 1940) jest jednym z najsłynniejszych niemieckich menedżerów, przez 30 lat związanym z koncernem IBM. Karierę zakończył na pozycji szefa IBM Europe. Był prezesem Federalnego Związku Przemysłu Niemieckiego i zasiadał w radach nadzorczych najważniejszych niemieckich spółek. Jest autorem poczytnych książek i, byłym wykładowcą akademickim. Mocno angażuje się w obronę praw człowieka. Znany krytyk budowy gazociągu Nordstream. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Europejskiej Frakcji Konserwatystów i Reformatorów oraz wiceprezydentem New Direction, konserwatywnego think tanku w Brukseli.

Wiktor Świetlik, publicysta, o książce:
Kiedy sytuacja w Niemczech się zmienia, zawsze - prędzej czy później - odbija się to na Polsce. Nie ma innego kraju tak mocno powiązanego z nami gospodarczo, politycznie i społecznie.

Kurhaus Publishing
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-653-0116-1

Tytuł oryginalny: Deutschland gehört auf die Couch! Warum Angela Merkel die Welt rettet und unser Land ruiniert

Liczba stron: 288

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...