Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niemiecka broń pancerna 1939-1945 Czołgi, działa samobieżne, samochody pancerne

David Porter

Niemiecka broń pancerna 1939-1945 Czołgi, działa samobieżne, samochody pancerne

8.7

(3 oceny) wspólnie z

41,89

 

W książce tej przedstawiono rozwój niemieckich pancernych wozów bojowych od początku lat 30. do końca II wojny światowej, a kolejne jej rozdziały zawierają opis czołgów lekkich, średnich i ciężkich, samobieżnych dział pancernych i niszczycieli czołgów, a także czołgów zdobycznych w niemieckiej służbie, samochodów pancernych i opancerzonych transporterów półgąsienicowych. Publikacja zawiera opis wielu rozmaitych typów pojazdów, od mniej znanych, takich jak samobieżny miotacz ognia Flammpanzer 38(t), po PzKpfw IV Ausf H, będący czołgiem podstawowym formacji pancernych Wehrmachtu w późniejszych latach wojny. Przedstawiono ponad 250 zdjęć oraz barwnych ilustracji, z autentycznymi oznaczeniami i malowaniem maskującym stosowanym w czołgach i innych wozach pancernych okresu wojny. David Porter jest ekspertem w dziedzinie historii militarnej, w szczególności specjalizując się w tematyce broni pancernej i wyposażenia wojsk pancernych. Jest autorem publikacji: The Essential ID Guide: Soviet Tanks Units 1939-45, Order of Battle; The Red Army in World War II, The Essential Guide; Western Allied Tanks 1939-45, Visual Battle Guide; Das Reich at Kursk oraz Russian Weapons of World War II.

Alma-Press
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-702-0765-6

Tytuł oryginalny: German Tanks od World War II 1939-1945

Liczba stron: 224

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 60,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...