Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nienawidzę cię! Nie odchodź! Zrozumieć osobowość borderline

Kreisman Jerold J., Straus Hal

Nienawidzę cię! Nie odchodź! Zrozumieć osobowość borderline

7.6

(136 ocen) wspólnie z

50,40

 

Dla pacjentów, ich bliskich, przyjaciół i terapeutów.

Skrajne wahania nastroju i nieprzewidywalne wybuchy gniewu; dojmujące uczucie pustki i strach przed porzuceniem; burzliwe relacje międzyludzkie i skłonność do zachowań autodestrukcyjnych, aż po groźby i gesty samobójcze. Te powtarzające się objawy stanowią codzienność milinów osób z zaburzeniami osobowości z pogranicza (Borderline
Personality Dissorder – BPD), ich krewnych i przyjaciół. Chociaż badania pokazują, że problem ten dotyka nawet co czwartej osoby poszukującej pomocy psychiatrycznej, to wciąż spotyka się z dużym niezrozumieniem społecznym, zaś specjalistom przysparza trudności z diagnozą.
Autorzy w przystępny sposób przybliżają czytelnikowi świat osoby z BPD, pomagając zrozumieć, w jaki sposób postrzega ona rzeczywistość oraz jakie uczucia i myśli kłębią się w jej głowie – co znacznie ułatwiają liczne przykłady i zrozumiałe porównania. Jednocześnie dokładnie omawiają wszystkie typowe objawy, możliwe przyczyny zaburzenia i sposoby terapii. Osobne rozdziały poświęcono także praktycznym wskazówkom dotyczącym rozwiązywania sytuacji kryzysowych i komunikacji z osobami z zaburzeniami borderline. To doskonałą lektura zarówno dla samych osób z objawami BPD, ich bliskich, jak i terapeutów.

Nienawidzę cię! Nie odchodź! to pierwsza książka, dzięki której czytelnicy zapoznali się z zaburzeniem osobowości z pogranicza. Wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni doktorowi Kreismanowi za jego pionierskie wysiłki na rzecz podniesienia świadomości na temat tego przysparzającego ogromnych cierpień zaburzenia psychicznego.
mgr Valerie Porr, założycielka i prezes Treatment and Research, Advancements National Association for Personality Disorder, autorka książki Overcoming BPD

Analiza prawdziwych przypadków oraz obszerna lista odnośników do źródeł pozwoli lepiej zrozumieć osobowość z pogranicza nie tylko szerokiemu gronu czytelników, lecz również specjalistom. Książka ta powinna trafić na półki pacjentów, ich przyjaciół i krewnych oraz wszystkich osób zaangażowanych w ich leczenie.
Randi Kreger, autorka książek Borderline: jak żyć z osobą o skrajnych emocjach i The Essential Family Guide to Borderline Personality Disorder

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-233-4364-6

Tytuł oryginalny: I hate you don't leave

Liczba stron: 302

Format: 15.0x23.0cm

Cena detaliczna: 50,40 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...