Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nieobecność

Magdalena Piekorz, Ewa Kopsik

Nieobecność

7.0

(70 ocen) wspólnie z

18,63

 

Opowieść o walce z chorobą, której przyglądała się cała Polska. Historia inspirowana przeżyciami reżyserki Magdaleny Piekorz.

Uzdolniona baletnica, wreszcie zaczyna być szczęśliwa ma wrażenie, jakby los rozdawał jej same szczęśliwe karty. Dostaje upragnioną role i zakochuje się w mężczyźnie który odwzajemnia jej uczucie. Niestety, szybko okazuje się, że spokój i bezpieczeństwo odejdą w niepamięć. Diagnoza brzmi - Borelioza. Ukąszenie sprzed 10 lat zwiastuje nadchodzące piekło. Choroba powoli wdziera się do jej życia i kolejno zaczyna niszczyć plany. Niegdyś ponadprzeciętnie sprawna kobieta, traci sile i wymarzoną pracę. Brutalna walka o życie, nie oszczędzi tylko głównej bohaterki. Jednak chęć powrotu na scenę jest zbyt duża, by się poddać.


„Czytałem tę opowieść jednym tchem. O czym ona? O tragedii choroby, co niszczy życie, tak dobrze już ułożone. Najgorsze, że to choroba niby fatum. Niszczy wszystko – osobowość, myślenie, uczucia, miłość, przyjaźń. Skąd przychodzi? Jakby ze złej baśni, od ukąszenia, którego nawet nie poczuliśmy. O tym – a szczególnie o rozpadaniu się chorego psychicznie i fizycznie jest ta opowieść. Jest to także historia o braku zrozumienia dla tego, co się z chorym dzieje. Bo nie tylko medycyna nie może się w przeróżnych objawach rozeznać, ale i przyjaciele, znajomi, najbliżsi nie wytrzymują, nie rozumieją tej przemiany chorego. Ból rozwala wszystko.

Ale jest to też opowieść o nadziei. Przetrwaniu. Byciu na nowo”.

– Ernest Bryll

Sonia Draga
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0831-7

Liczba stron: 208

Sonia Draga

Format: 12.3x19.5cm

Cena detaliczna: 32,90 zł

Zapowiedź książki

Wywiad z Magdaleną Piekorz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...