Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niepokój, lęk, wstyd Jak oswoić trudne emocje

Harriet Lerner

Niepokój, lęk, wstyd Jak oswoić trudne emocje

27,08

 

Harriet Lerner twierdzi, że nieszczęście jest napędzane trzema kluczowymi emocjami: niepokojem, strachem i wstydem. To zdecydowanie nieproszeni goście w naszym życiu. Gdy dojdzie do tragedii lub problemów, mogą stać się naszymi stałymi towarzyszami. Warto więc nauczyć się z nimi żyć. Lęk może przyjść znienacka lub niezauważalnie wkroczyć do naszego życia. Autorka, dzieląc się życiowymi przypadkami, uświadamia nam, jak niepokój i strach odbiera radość życia i co możemy zrobić, aby sobie z tym poradzić. Z poradnika dowiesz się m.in.: – jak radzić sobie ze strachem i lękami codziennego życia – czym jest wstyd i dlaczego rzadko o nim mówimy – co robić, aby zachować spokój i jasność umysłu w niespokojnym i stresującym miejscu pracy – dlaczego warto pracować z trudnymi emocjami, gdy dopada nas choroba czy strata – kiedy „pozytywne myślenie” pomaga, a dlaczego czasami może szkodzić. Żaden człowiek nie jest w pełni odporny na lęk, niepokój i wstyd, ale nie możemy stale unikać tych emocji. To, co musimy zrobić, to nauczyć się we właściwy sposób na nie reagować. Przestań więc każdego dnia się zamartwiać i zacznij żyć „tu i teraz”! Harriet Lerner jest jedną z najbardziej lubianych i szanowanych w Stanach Zjednoczonych ekspertek od związków. Znana ze swojej pracy nad psychologią kobiet i relacji rodzinnych, przez ponad dwie dekady pracowała jako psycholog w Klinice Menninger. Wybitna wykładowczyni, prowadząca warsztaty i psychoterapeutka, autorka wielu bestsellerowych książek. Jest także, wraz z siostrą, autorką książek dla dzieci. Razem z mężem są terapeutami w Lawrence, w stanie Kansas, USA. Ma dwóch dorosłych synów.

Zwierciadło
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-813-2513-4

Tytuł oryginalny: Dance of Fear

Liczba stron: 272

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...