Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nierozłączki Skazane na balet

Annie Barrows

Nierozłączki Skazane na balet

14,40

 

„Nierozłączki. Skazane na balet” to kolejny tom wesołych przygód Lilki i Pestki. Tym razem dziewczyny postanawiają tańczyć w balecie. Ich nastawienie jest bardzo optymistyczne. Do czasu, gdy okazuje się, że wystąpią jako Dwie Wesołe Kałamarnice. Są załamane! Myślały, że balet to wesołe pląsanie, skakanie i przepiękne stroje, ale jak się okazało, los potrafi być nieprzewidywalny. Muszą obmyślić plan awaryjny, tylko jak zwykle, nie jest to prosta sprawa. Czy dziewczynkom uda się uniknąć tanecznej kompromitacji? Jedno jest pewne – przed nimi kolejna szalona przygoda!
„Nierozłączki” to seria przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym. Jej autorką jest Annie Barrows, a ilustratorką Sophie Blackall. Na język polski książki przełożyła Emilia Kiereś. Seria opowiada o dwóch dziewczynkach – Lilce i Pestce. Dziewczynki są bardzo różne – jak ogień i woda – jednak coś sprawia, że mimo, że wcale tego nie planowały, to polubiły się i stały się nierozłączne.
Książki z cyklu „Nierozłączki” w przezabawny sposób opowiadają o rzeczach bliskich dzieciom w wieku 7-12 lat. Czytelnicy i czytelniczki znajdą tu historie o codziennych rozterkach, radościach i kłopotach oraz o relacjach z rówieśnikami i rodzeństwem. Książki idealnie nadają się do samodzielnego czytania przez dziecko. Są napisane zrozumiałym językiem, a czcionka pozwala na swobodne czytanie.
Polecamy inne tomy cyklu dostępne w sprzedaży: „I jak tu być grzeczną?”, „Lilka i Pestka ratują świat”, „Lilka i Pestka wydają gazetę”.

HarperKids
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-276-5821-0

Tytuł oryginalny: Doomed to dance

Liczba stron: 136

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 23,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...