Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nierozwiązane zagadki historii

Paul Aron

Nierozwiązane zagadki historii

39,80

 

Śledztwo w sprawie najbardziej intrygujących wydarzeń: od epoki kamiennej do końca XX wieku

Czy neandertalczycy byli naszymi przodkami?
Czy wojna trojańska toczyła się naprawdę?
Czy Jezus umarł na krzyżu?
Czy Kolumb zamierzał odkryć Amerykę?
Kto napisał sztuki Szekspira?
Czy Mozart został otruty?
Czy można było uratować „Titanica”?
Czy przeżył ktoś z Romanowów?
Czy Hitler zamordował swoją siostrzenicę?
Dlaczego Hess poleciał do Szkocji?

Dzieje ludzkości pełne są zagadek. Wiele z nich wciąż czeka na rozszyfrowanie. Paul Aron –– nagradzany dziennikarz i redaktor znanych amerykańskich wydawnictw naukowych, autor niezwykle popularnych książek na tematy historyczne - odkrywa zaskakujące wydarzenia, które wciąż rozpalają wyobraźnię. Emocjonująca książka ukazuje nieznane epizody wojen i indywidualnych losów – władców, wynalazców, wielkich twórców i zwykłych ludzi, którzy wywarli wpływ na bieg dziejów. Fascynujące historyczne śledztwo tropi prawdę ukrytą za największymi kontrowersjami naszej przeszłości – od epoki kamienia do końca XX wieku.


„Aron stworzył fascynujący i wyważony opis historycznych zagadek od neandertalczyka do Gorbaczowa. Jego wciągająca opowieść o historycznych kontrowersjach da każdemu czytelnikowi trochę więcej wiedzy o przeszłości.”
F. Matlock Jr., były ambasador USA w Związku Radzieckim


„Paul Aron składa kawałki łamigłówki w możliwe odpowiedzi. To fascynujący sposób, żeby dowiedzieć się więcej o historii i zobaczyć w nowym świetle wiele utartych teorii.”
„Daily Press”

Amber
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-10-09

ISBN: 978-83-241-6725-8

Liczba stron: 240

Format: 19.6x11.2

Cena detaliczna: 39,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...