Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niesamowici Atleci

Till Lukat

Niesamowici Atleci

5.5

(2 oceny) wspólnie z

36,30

 

Wyjątkowy leksykon nieprzeciętnych postaci, dyscyplin, wyczynów i osiągnięć ale i porażek. Sportowa księga rekordów, które nie zawsze da się mierzyć cyframi.

Na miejsca, gotowi, start! I w drogę. 50 niesamowitych atletek i atletów wytęża swoje ciała i umysły w wielkich zawodach sportowych. Kto z nich zdobędzie medale, a kto serca? Wędrując przez wieki, czytelnik dowie się, na czym polega prawdziwy duch sportu. Niezależnie od tego, czy atleci zawdzięczają wytrwałość nadludzkim zdolnościom fizycznym czy niewiarygodnej sile woli, wszyscy mają ze sobą coś wspólnego - odwagę, by pójść o krok dalej niż tylko do linii mety.

O autorze Till Lukat urodził się w Walentynki 1991 w Berlinie w Niemczech. Studiował ilustrację i komunikację wizualną na Uniwersytecie Artystycznym w Berlinie oraz na University of the West of Englandi w Bristolu, które ukończył w 2015 roku z tytułem licencjata. Od tego czasu wydał trzy książki, które zostały przetłumaczone na wiele języków, wygrał Ligatura Pitching i drugą nagrodę w Międzynarodowym Festiwalu Komiksu Fumetto w Lucernie w 2019 r. Jego prace ukazały się w takich publikacjach jak Le Monde Diplomatique. , Strapazine, Stripburger, Beneficial Shock !, Kuš !, O' Life i wiele innych. Niedawno przeniósł się do Bristolu w Wielkiej Brytanii. W 2019 roku współpracował z Europejską Radą ds.Badań nad stworzeniem komiksu internetowego o początkach życia na naszej planecie na podstawie prac badawczych projektu PROMETHEUS. Nakładem wydawnictwa Centrala ukazał się również jego debiutancki komiks: Tu' Ladies.

Centrala
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-638-9273-9

Liczba stron: 164

Format: 15.0x20.0cm

Cena detaliczna: 63,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...