Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nieszczelna sieć

Hakan Nesser

Nieszczelna sieć

6.3

(852 ocen) wspólnie z

29,90

 

Janek Mitter obudził się rano z potężnym kacem i zorientował się, że jego żona leży martwa w wannie. Sprawę prowadzi komisarz Van Veeteren. Mężczyzna, nie znajdując żadnych argumentów na swoją obronę, zostaje skazany za zabójstwo w afekcie i umieszczony w zakładzie dla umysłowo chorych. Niedługo potem sam pada ofiarą morderstwa. Wtedy dochodzenie nabiera rozmachu. Ale dopiero długo skrywane tajemnice tragicznie zmarłej pary, ujawnione w przedśmiertnym liście napisanym przez Mittera, doprowadzą Van Veeterena do mordercy. I jednocześnie pozwolą mu ujawnić szokujące podłoże tej nikczemnej zbrodni... Nieszczelna sieć to pierwsza z serii 10 powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie, gburowatym, wybuchowym, ale ciepłym i sympatycznym policjancie, głęboko przekonanym, że jest w stanie rozwiązać każdą zagadkę. „Napięcie nie maleje aż do ostatniej strony... Kolejny sukces rodem ze Skandynawii”. Irish Times Hakan Nesser jest jednym z najbardziej popularnych szwedzkich autorów kryminałów, wielokrotnie nagradzanym za swoje powieści. Seria o komisarzu Van Veeterenie ukazała się w ponad 25 krajach i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 10 milionów egzemplarzy. Dzięki niej Nesser zdobył pozycję jednego z najbardziej popularnych autorów na świecie. Obecnie mieszka w Szwecji i Anglii. Jest także autorem znakomitego cyklu kryminalnego o inspektorze Barbarottim: Całkiem inna historia, Człowiek bez psa, Drugie życie pana Roosa, Samotni.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-08-08

ISBN: 978-83-755-4439-8

Tytuł oryginalny: Det grovmaskiga nätet

Liczba stron: 304

Czarna Owca

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Tłumaczenie: Wojciech Łygaś

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...