Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niewykorzystane zasoby Nowa polityka rynku pracy

Męcina Jacek

Niewykorzystane zasoby Nowa polityka rynku pracy

36,51

 

Nie ulega wątpliwości, iż współczesne rynki pracy państw wysoko rozwiniętych stanęły wobec wyzwań, jakie nie miały jeszcze miejsca w przeszłości i wobec których sformułowane dotychczas teorie i praktyki są bezradne. Wyzwaniem szczególnym jest konieczność podjęcia równoległych, jednoczesnych działań na rzecz zwiększania podaży pracy, czyli aktywizacji zawodowej ludności, zwiększenia popytu na pracę, czyli liczby miejsc pracy oraz usprawnienia funkcjonowania rynku pracy. Tego typu działania - nie bez podstaw - są często niechętnie przyjmowane przez społeczeństwa i budzą liczne spory, zwłaszcza wśród partnerów społecznych. Zarys zakresu i zasięgu tych działań, niezbędnych do podjęcia w Polsce przedstawia monografia Jacka Męciny. Z tego punktu widzenia ocenić trzeba, iż opracowanie dobrze wpisuje się w międzynarodową dyskusję teoretyków i praktyków rynku pracy dotyczącą jego przyszłego kształtu, adekwatnego do zmian demograficznych, gospodarczych, politycznych i wszystkich innych. Opracowanie Jacka Męciny "Niewykorzystane zasoby. Nowa polityka rynku pracy" stanowi pozycję wypełniającą lukę w polskim piśmiennictwie naukowym. Z całą pewnością jego to bowiem najobszerniejsze jak dotąd studium teoretyczno-empiryczne podejmujące badania nad różnego rodzaju aspektami funkcjonowania polskiego runku pracy w warunkach obecnych i oczekiwanych w dającej się przewidzieć przyszłości.
prof. dr hab. Elżbieta Kryńska

Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Aspra
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-754-5457-4

Liczba stron: 230

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...